Nokia 9 PureView. Sensor biometryczny można oszukać przypadkowym przedmiotem

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak

22.04.2019 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miało być bezpieczniej, a jest dokładnie odwrotnie. Użytkownicy donoszą, że najnowsza aktualizacja oprogramowania do Nokii 9 PureView, która miała przynieść "ulepszenia interfejsu i poprawkę zabezpieczeń", tak naprawdę kompletnie paraliżuje pracę czytnika linii papilarnych. Sensor pozwala odblokować telefon każdemu i to nie tylko przy użyciu palca.

Mowa o aktualizacji 4.22 do Androida 9 Pie, pochodzącej z bieżącego miesiąca. Po jej wgraniu, wedle skarg, osadzony w ekranie czytnik staje się bardzo nieprzewidywalny.

Raz działa całkowicie poprawnie, innym razem do autoryzacji wystarcza dowolny palec, a jeszcze innym razem – nacisk czymkolwiek. Użytkownik o nicku "Decoded Pixel" opublikował na Twitterze wideo przedstawiające, jak można odblokować Nokię 9 przy użyciu paczki gum do żucia.

– Mam taki telefon [Nokię 9 PureView – przyp. red.] i to jakiś żart – skarży się z kolei pewien internauta na "reddicie". – Rejestrujesz swój palec, a i tak każdy może odblokować twój telefon, szybko stukając na przykład palcem owiniętym koszulką lub szmatką – wyjaśnia.`Co oczywiste, oznacza to, że zabezpieczenie kompletnie nie spełnia swojej roli.

Producent na ten moment zajścia nie komentuje. Tak czy inaczej, wszystkim posiadaczom Nokii 9 radzi się tymczasowe wyłączenie biometrii i skorzystanie z klasycznego hasła / PIN-u.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)