Nokia zaprasza na Dzień Otwarty 4 czerwca we Wrocławiu

Nokia zaprasza na Dzień Otwarty 4 czerwca we Wrocławiu

Nokia zaprasza na Dzień Otwarty 4 czerwca we Wrocławiu
01.06.2016 13:24

Wrocławski oddział firmy Nokia w najbliższą sobotę otworzy swoje biura dla zwiedzających. To piąta impreza z cyklu, ale warto się wybrać nawet drugi raz, bo tegoroczny Dzień Otwarty odbędzie się w najnowszym biurze w budynku West Gate przy ulicy Lotniczej 12 we Wrocławiu. Start o godzinie 10:00.

Dzień Otwarty to idealna okazja, aby poznać Nokię od kuchni i zobaczyć jak wygląda praca w międzynarodowej firmie telekomunikacyjnej. Goście będą mogli zapoznać się ze ścieżką powstawania mobilnych technik przesyłu danych. Na specjalnie przygotowanych stacjach inżynierowie zaprezentują jak planowane, wytwarzane, a następnie testowane są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym smartfony mogą korzystać z najnowszych usług mobilinych. Mowa tu o dobrze znanym WCDMA (inaczej 3G), LTE (4G), czy 5G, które jest dopiero w fazie przygotowania i pojawi się na rynku komercyjnym Europy za kilka lat. Uprzedzam też, że Nokia nie produkuje już telefonów komórkowych i nigdy tego we Wrocławiu nie robiła.

Odwiedzający, niezależnie od tego, czy są programistami, czy też testerami oprogramowania, będą mogli rozwinąć wiedzę z zakresu różnych tematów. Przy każdym stanowisku czekać na Was będzie kilku specjalistów z różnych działów. Goście będą mogli uczestniczyć także w pięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję wykładów technicznych.

Część programu będzie poświęcona komunikacji M2M (maszyna – maszyna), czyli technikom, dzięki którym m.in. komunikować się będą ze sobą pojazdy, inteligentne systemy parkingowe, budynki mieszkalne z kontrolą dostępu i tym podobne. M2M będzie też wspierać usługi z zakresu służby zdrowia, np. monitorować stan zdrowia i w razie zagrożenia powiadomić lekarza.

Specjaliści z Nokii przybliżą również temat Internetu Wszechrzeczy, czyli koncepcji, wedle której przedmioty codziennego użytku mogą nie tylko gromadzić, lecz także przetwarzać i wymieniać dane w sieci. Oprócz czystej teorii zaprezentowany zostanie również sprzęt wykorzystywany przy opracowywaniu i testowaniu bezprzewodowych systemów transmisji danych.

Obraz

Kolejnym punktem programu, który zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, będzie zwiedzanie laboratorium Nokii, które jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Na powierzchni 1500 m2 ulokowane zostały urządzenia do pomiaru i testowania sieci komórkowych, wykorzystujących rozwiązania tworzone we wrocławskim Centrum Nokii. W części demonstracyjnej inżynierowie pokażą między innymi rzeczywiste działanie sieci LTE i komory termiczne, w których sprawdzane są urządzenia w ekstremalnych temperaturach. Warto nadmienić, że przez cały czas trwania Dnia Otwartego, uczestnicy będą mieli szansę porozmawiania zarówno z wysoko wyspecjalizowanymi inżynierami, jak i kadrą zarządzającą.

Dzień Otwarty to również świetna wydarzenie dla osób szukających pracy we Wrocławiu. W programie znalazły się zajęcia służące podniesieniu tak zwanych „umiejętności miękkich”, czyli związanych z szeroko pojętą komunikacją. Wszyscy zainteresowani będą mogli podszkolić się z zakresu pisania CV oraz zapoznać się z tajnikami autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej – wiedzy, która przyda się każdemu, niezależnie od branży.

Na koniec warto dodać, że na gości oprócz solidnej porcji wiedzy czekać będzie moc innych atrakcji takich jak: strefa chilloutu, catering, świeże owoce oraz darmowe masaże. Najbardziej ambitni mogą liczyć także na zaproszenia na kilkugodzinne warsztaty doszkalające.

Na Dzień Otwarty można zapisać się na stronie Evenea. Impreza jest darmowa, ale wymagana jest wcześniejsze rejestracja. Więcej informacji można uzyskać na stronie Nokia Wrocław oraz na oficjalnym profilu na Facebooku wrocławskiej Nokii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)