Norton 360 z funkcją wydobycia Ethereum. Bardzo nietypowy, ale sprytny pomysł

Norton Crypto
Norton Crypto
Źródło zdjęć: © Business Wire

05.06.2021 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koparka kryptowalut w antywirusie? Na tak interesujący pomysł wpadła firma Norton. W pakiecie Norton 360 pojawi się nowa funkcja - Norton Crypto, która pozwoli na bezpieczne kopanie Ethereum.

Do tej pory kopanie kryptowalut wiązało się z koniecznością wyłączania oprogramowania antywirusowego, co automatycznie narażało użytkowników komputera na liczne zagrożenia. Norton Crypto ma ten problem rozwiązać. Teraz w pakiecie antywirusowym znajdzie się narzędzie, które pozwoli wydobywać cyfrowe pieniądze. Czy istnieje oprogramowanie, któremu ufamy bardziej niż antywirusowi?

Norton Crypto pozwoli kopać Ethereum przy użyciu karty graficznej, nie zwiększając tym samym ryzyka zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. Jest to spowodowane tym, że program antywirusowy nie będzie zaburzał pracy koparki i będzie mógł ciągle chronić komputer.

Według producenta jest to dobry pomysł i bezpieczny sposób na zdobycie kryptowalut. Trudno, by uważał inaczej, szczególnie, że pewna część zysków trafi bezpośrednio do producenta oprogramowania.

W jaki sposób ocenić takie podejście do sprawy?

Z jednej strony mamy do czynienia z wyjściem naprzeciw oczekiwaniom wielu internautów. Oto producent zaufanego oprogramowania przedstawia im narzędzie, które może kopać kryptowaluty, jednocześnie nie wymagając wyłączenia ochrony antywirusowej. Z drugiej zaś - nie bez powodu inne antywirusy blokują tego typu oprogramowanie.

Pozostaje jednak jeszcze jedno pytanie - czy oprogramowanie służące do kopania kryptowalut powinno wchodzić w skład pakietu Norton 360, który ma zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom komputerów.

Obecnie funkcja jest testowana przez wybranych użytkowników, ale w najbliższym czasie ma trafić do każdego posiadacza pakietu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)