Wpadka policji. Szukali nielegalnych roślin, znaleźli coś gorszego

Wpadka policji. Szukali nielegalnych roślin, znaleźli coś gorszego

Zamiast nielegalnych roślin policjanci trafili na coś innego
Zamiast nielegalnych roślin policjanci trafili na coś innego
Źródło zdjęć: © Pixabay
Łukasz Michalik
31.05.2021 19:07

Kopalnia kryptowalut wydaje się przedsięwzięciem raczej nieszkodliwym i bezproblemowym. Kłopoty pojawiają się wraz z policyjnym dronem, który z góry namierza budynki, w których panuje nietypowo wysoka temperatura.

Gdy setka funkcjonariuszy brytyjskiej policji robi nalot na magazyny firmy Great Bridge Industrial Estate, powód musi być poważny. Tak było w przypadku akcji, przeprowadzonej w maju 2021 roku w dystrykcie Sandwell w hrabstwie West Midlands w Wielkiej Brytanii.

Podejrzana temperatura

Wszystko zaczęło się, gdy lokalny dostawca energii elektrycznej, Western Power Distribution, zgłosił nielegalny pobór prądu, a przeprowadzone na miejscu rozpoznanie wskazało, że podejrzane miejsce jest regularnie odwiedzane przez różne osoby.

Podejrzenia potwierdziło rozpoznanie przeprowadzone za pomocą drona, który w obserwowanym budynku wykrył podwyższoną temperaturę.

Zamiast roślin policjanci odkryli sprzęt do kopania kryptowalut
Zamiast roślin policjanci odkryli sprzęt do kopania kryptowalut© West Midlands Police

Kopalnia zamiast farmy

Zamiast spodziewanej farmy konopi indyjskich, policjanci trafili, jak podaje serwis Gry Online, na 100 "koparek" Bitmain Antminer S9, służących do wydobywania kryptowalut. Wysiłek policjantów nie był jednak całkowicie daremny.

Choć zamiast spodziewanej uprawy nielegalnych roślin trafili na regały wypełnione sprzętem komputerowym, przedsięwzięcie nie było legalne, a pobieżnie szacowane straty z powodu kradzieży energii sięgają – jak stwierdziła policja – tysięcy funtów.

Z pewnością nie tego się spodziewaliśmy. Farma miała cechy charakterystyczne dla uprawy konopi. (…) Na miejscu nikogo nie było, więc nie dokonaliśmy żadnych aresztowań. Będziemy prowadzić dalsze śledztwo.

Sierżant Jennifer Griffin

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)