Notepad++ 6.2 z UDL2 — nowe możliwości kolorowania składni

Notepad++ 6.2 z UDL2 — nowe możliwości kolorowania składni

Kuba Pawlak
10.10.2012 18:25, aktualizacja: 11.10.2012 12:40

Dzisiaj pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja programu Notepad++ działająca w oparciu o udoskonalony system UDL stworzony przez Ivana Radica, dzięki czemu ma dużo większe możliwości kolorowania składni.

Dla niewtajemniczonych Notepad++ jest bardzo dobrym, darmowym edytorem tekstu dla programistów. Projekt bazuje na potężnym silniku — Scintilla. Aplikacja jest napisana w C++, czystym Win32 Api i STL, dzięki czemu działa wydajniej niż inne tego typu aplikcje. Notepad++ obsługuje funkcje kolorowania składni dla najpopularniejszych języków programowania.

Obraz

Zmiany, które wiążą się z wykorzystaniem UDL v2 w programie Notepad++ nie tylko usuwają ograniczenia poprzedniej generacji technologii, ale również pozwalają na skorzystanie z nowych funkcji. Mowa tutaj m.in. o obsłudze zagnieżdżania komentarzy i ograniczników, udoskonaleniu obsługi komentarzy i liczb, operatory i ograniczniki mogą być teraz dłuższe niż jeden znak i możliwe jest dodanie wsparcia dla słów kluczowych składających się z wielu wyrazów.

Najnowszą wersję programu Notepad++ 6.2 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Programowanie → Edytory dla programistów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)