bDYPuNWZ
NoVirusThanks EXE Radar Pro ikona

NoVirusThanks EXE Radar Pro3.0.0.0

Pobierz program
wersja stabilna (32-bit)
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

NoVirusThanks EXE Radar Pro to oprogramowywanie zabezpieczające typu anti-exe. Dzięki niemu użytkownik komputera może zablokować wszelkie nieznane aplikacje, tym samym chroniąc się przed ewentualnym uruchomieniem szkodnika. Aplikacja posiada bardzo rozbudowane listy w oparciu o które działa. Pozwala na blokowanie szkodliwego oprogramowania i trojanów, a w razie potrzebny nawet do ograniczania uprawnień użytkownika.

bDYPuNXb

Aplikacja tego typu nie stanowi samodzielnej ochrony. Jest raczej jej wspomaganiem, bo dzięki niej to użytkownik decyduje, co i kiedy zostanie uruchomione. Pozwala to ustrzec się przed np. automatycznie uruchamianymi szkodnikami podczas przeglądania stron internetowych. Skaner rozpoznaje wszystkie pliki i procesy na podstawie sumy MD5 ich pliku wykonywalnego. Oprócz tego pozwala na określenie dozwolonych komend wiersza poleceń systemu Windows. Jego działanie opiera się na zasadzie białych i czarnych list: na tych pierwszych zlokalizowane są katalogi, pliki i procesy dozwolone, na drugich natomiast zabronione. Program posiada kilka trybów działania, w podstawowym działa w sposób interaktywny tj. przy próbie uruchomienia aplikacji wyświetla stosowny monit, poprzez który użytkownik decyduje, czy dana aplikacja jest zaufana.

Domyślnie zezwala on na uruchamiania wszystkich plików wykonywalnych z folderu „Program Files” i katalogów systemowych. W przypadku nowej aplikacji informuje o wykryciu za pomocą sygnału dźwiękowego. Możliwe jest uruchomienie automatycznego blokowania procesów uruchamianych z nośników takich jak pamięci USB, płyty CD/DVD, dyski sieciowe, czy nawet RAMdyski. Standardowe ustawienia powodują także blokowanie wszystkich programów, które posiadają nieprawidłowy lub wygasły certyfikat. Nawet jeżeli dojdzie do zablokowania zaufanej operacji pod nieobecność użytkownika, będzie on mógł dowiedzieć się o tym z obszernych dzienników zdarzeń i logów tworzonych przez aplikację.

Z racji na specyfikę działania, NoVirusThanks EXE Radar Pro może zostać wykorzystany jako bloker aplikacji np. w celu ochrony młodocianego użytkownika przed uruchamianiem niedozwolonych programów. Jego ustawienia mogą zostać zabezpieczone hasłem, co uniemożliwia takiej osobie samodzielne majsterkowanie przy systemie operacyjnym. Program cechuje się bardzo niskim zużyciem zasobów systemowych, wspiera on wszystkie wersje systemu Microsoft Windows. Dostępna wersja testowa działa przez 30 dni, po tym czasie konieczne jest wykupienie licencji.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Liczba pobrań324
Data aktualizacji5 lis 2014
Rozmiar pliku13.96 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
NoVirusThanks EXE Radar Pro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDYPuNXG
bDYPuNXX