Nowa aplikacja Gazeta.pl LIVE na Androida: jest szybciej, płynniej i ładnie dla oka

Nowa aplikacja Gazeta.pl LIVE na Androida: jest szybciej, płynniej i ładnie dla oka

Nowa aplikacja Gazeta.pl LIVE na Androida: jest szybciej, płynniej i ładnie dla oka
Łukasz Maślanka
09.06.2016 13:24

Aplikacja Gazeta.pl LIVE Wiadomości na urządzenia z Androidem doczekała się sporej aktualizacji. Program ma nową szatę graficzną, działa bardziej płynnie, jego twórcy oddali też użytkownikom sporo narzędzi, dzięki którym można dopasować go do własnych oczekiwań.

Obraz

Na liście nowości w aplikacji, wskazanej w sklepie Google Play, wydawca programu Agora chwali się, że Gazeta.pl LIVE Wiadomości stała się lżejsza, szybsza i bardziej stabilna. Po testach programu możemy potwierdzić: działa sprawnie, płynnie i bez zarzutu, czyli tak, jak powinno być. To duża zmiana na plus w porównaniu ze starszą wersją programu, która często sprawiała wrażenie ociężałej i dynamicznej jak zawodnicy na zawodach wędkarskich.

Tworząc nową wersję programu Gazeta.pl LIVE Wiadomości, programiści Agory najpewniej z założenia, że to użytkownik sam decyduje, które informacje są dla niego najważniejsze. W efekcie, aplikacja pozwala samodzielnie skonfigurować zakładki z tekstami, które będą wyświetlane na ekranie głównym. Do wyboru mamy treści czysto informacyjne, artykuły z serwisu weekend.gazeta.pl, teksty biznesowe, sportowe i z życia gwiazd, poświęcone tematyce kobiecej, dział dla mężczyzn i dzieci, artykuły technologiczne oraz sekcję wideo. Możemy swobodnie ustalać ich kolejność, a najważniejsze umieścić na eksponowanym miejscu w aplikacji. Przydatną zmianą dla osób, które dużo podróżują po Polsce, jest możliwość wybrania kilku wydań lokalnych serwisu. Do niedawna program pozwalał wybrać wiadomości z tylko jednego miasta w naszym kraju.

Jak wskazuje nazwa programu, kluczową rolę odgrywa w nim sekcja dostarczająca najnowszych wiadomości z Polski i ze świata. Tutaj również Agora stanęła na wysokości zadania. Newsów jest dużo, materiały informacyjne są opatrzone zdjęciami w wysokiej jakości, a gdy wydarzy się coś bardzo ważnego, w aplikacji znajdziemy pasek, na którym w kilku słowach opisane jest dane zdarzenie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Szata graficzna aplikacji Gazeta.pl LIVE Wiadomości została stworzona praktycznie od nowa. Dzięki temu program wygląda nowocześnie, da się też w nim dostrzec inspiracje wzornictwem Material Design. Pierwsza z nich to okrągły, czerwony przycisk, który pojawia się po otwarciu wybranego tekstu i służy do udostępniania materiału. Z kolei w ustawieniach programu dotyczących powiadomień znajdziemy charakterystyczne dla Material Design suwaki, za pomocą których włączymy określone kategorie informacji dostarczanych przez aplikację w trybie push. W programie pojawiło się też sporo animacji, które towarzyszą przejściom pomiędzy kolejnymi kategoriami treści, pojawiają się też po otwarciu danego tekstu. Listę wartych uwagi zmian w aplikacji zamyka nowa czcionka, której rozmiar można dopasować do własnych potrzeb.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikację Gazeta.pl LIVE Wiadomości na Androida znajdziecie w naszej bazie programów: Android.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)