Nowa drukarka na nowy rok szkolny – bo życie trzeba sobie ułatwiać

Nowa drukarka na nowy rok szkolny – bo życie trzeba sobie ułatwiać

Nowa drukarka na nowy rok szkolny, bo życie trzeba sobie ułatwiać
Nowa drukarka na nowy rok szkolny, bo życie trzeba sobie ułatwiać
04.09.2019 12:26, aktualizacja: 03.12.2019 11:33

Współczesna szkoła wymaga od ucznia nie tylko zeszytów i przyborów biurowych. Sporo pracy odbywa się w przestrzeni cyfrowej. Mamy do czynienia z e-podręcznikami, aplikacjami do notowania, lekturami w postaci e-booków i audiobooków. Odrabianie lekcji także się zmieniło – wiele rzeczy uczniowie mogą robić na komputerze, a następnie wydrukować i dostarczyć do szkoły.

Pisać trzeba, ale drukowanie i skanowanie sporo ułatwia

Nie namawiamy do pisania wyłącznie na klawiaturze i operowania wyłącznie obrazami na ekranie. Pisanie odręczne może pomóc w nauce ortografii, a rysowanie czy kreślenie z fizycznymi przyborami szkolnymi bardzo pomaga rozwijać partie mózgu odpowiedzialne za sprawność manualną i orientację w przestrzeni. Te zdolności zostaną na całe życie. Z drugiej strony zdrowiej jest przeczytać tekst wydrukowany na kartce niż wpatrywać się w ekran, a do notatek czasem warto dołączyć wydrukowaną mapę, wykres czy ilustrację.

W starszych klasach podstawówki, w liceum i na studiach wymagane są większe prace bądź prezentacje, których składanie z analogowych materiałów może doprowadzić do szału. Tu także techniki cyfrowe mają ogromną przewagę, a pracę można oddać po wydrukowaniu.

Moja praca z geografii z roku 1998. Napisałabym, że za moich czasów to było… ale nie, nie było ;)
Moja praca z geografii z roku 1998. Napisałabym, że za moich czasów to było… ale nie, nie było ;)

Żeby było ekonomicznie: Epson EcoTank

Pozostaje jeszcze jedna sprawa – taka drukarka nie powinna być droga w utrzymaniu. Dlatego proponuję urządzenia wielofunkcyjne z serii Epson EcoTank. Nie trzeba do nich kupować tuszy w specjalnych kasetkach. Głowica drukująca jest częścią drukarki, a tusz uzupełniamy, wlewając go z butelki do odpowiedniego zbiornika ze zwyczajnej buteleczki. To znacznie obniża koszty eksploatacji drukarki. W zestawie z tym modelem sprzedawane są butelki z tuszem na około 3 lat drukowania.

Epson EcoTank L3151 wydrukuje na dołączonych do niej tuszach 8100 stron czarno-białych i do 6500 kolorowych. Drukarka może drukować na papierze A4 i mniejszych formatach, także na papierze fotograficznym. EcoTank L3151 ma dwa podajniki na różne typy papieru, umożiwia też drukowanie dwustronne, ale kartki trzeba obracać ręcznie. Nie zabrakło możliwości podłączenia jej do domowej sieci WiFi i obsługi prosto z aplikacji mobilnej Epson iPrint.

A może skaner do tego?

Są też sytuacje, w których możliwość zeskanowania lub skopiowania czegoś jest bardzo pomocna. Strona z książki albo zdjęcie do prezentacji? Żaden problem. Rozwiązanie zadania dla reszty klasy? Przepisanie notatek po nieobecności? Nie trzeba ruszać się z domu. Mapa do wklejenia do zeszytu? Proszę bardzo – wystarczy skorzystać z funkcji kopiowania. Najlepsze jest to, że można zeskanować całe zeszyty i podręczniki i zachować je na komputerze, by nie zajmowały miejsca w pokoju i były zawsze pod ręką.

Do takich zadań wygodniejsze jest urządzenie wielofunkcyjne z ekranem LCD, które można obsługiwać bez siadanie do komputera czy korzystania ze smartfonu. Świetnym przykładem jest EPSON EcoTank L3160 – ma podobne parametry do opisanego wyżej Epson EcoTank L3151, ale dostała wyświetlacz i panel z przyciskami.

Epson EcoTank L3160 także kupisz z tuszami, które wystarczą na około 3 lat drukowania – 8100 stron czarno-białych i do 6500 kolorowych. Obsługa urządzenia jest możliwa z komputera, aplikacji mobilnej albo z użyciem panelu z dotykowymi przyciskami. W obsłudze pomaga ekran LCD o przekątnej 3,7 cm. Druk dwustronny jest możliwy przy ręcznym przekładaniu stron. Epson EcoTank L3160 może drukować na papierze fotograficznym i kopertach, ale ma tylko jeden podajnik.

Patrząc z perspektywy czasu na swoje czasy szkolne, często żałuję, że nie miałam wtedy dostępu drukarki (do komputera też). Warto rozważyć ten zakup, zwłaszcza że w ramach promocji istnieje możliwość wydłużenia okresu gwarancyjnego do 3 lat. Wszystkie EcoTanki objęte są także akcją, dzięki której każdy nabywca może uzyskać zwrot do 500 zł z ceny nowego urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)