Nowa funkcja Map Apple w Polsce: wreszcie mają asystenta pasa ruchu

Nowa funkcja Map Apple w Polsce: wreszcie mają asystenta pasa ruchu

Nowa funkcja Map Apple w Polsce: wreszcie mają asystenta pasa ruchu
17.04.2018 11:34

W Polsce wciąż Mapy Apple pozostają w tyle za Mapami Google, ale z każdą aktualizacją są coraz lepsze, stając się powoli coraz ciekawszą alternatywą. Właśnie otrzymały nową funkcję, która z pewnością będzie przydatna na drogach wielopasmowych.

Wraz z wydaniem iOS 11 preinstalowane mapy otrzymały asystenta pasa ruchu. Funkcja początkowo była ograniczona do USA i Chin, ale Apple sukcesywnie wprowadza asystenta w kolejnych krajach. Jego działanie sprawdza się do pokazywania, którym pasem powinniśmy się poruszać, aby pojechać prosto czy skręcić.

Teraz wspomniana funkcja trafia wreszcie do Polski. Powinni do niej mieć już dostęp wszyscy użytkownicy najnowszej wersji aplikacji. Warto podkreślić, że asystent pasa oferowany jest od dłuższego czasu w wielu konkurencyjnych nawigacjach. Wyraźnie pokazuje to, że usługa Apple nadal jest uboższa w opcje względem najlepszych mobilnych map.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

W Polsce wciąż nie są dostępne wszystkie funkcje, w tym wyświetlanie informacji o ograniczeniu prędkości na danych odcinku. Mapy Apple mieliśmy okazję sprawdzić podczas testów Apple CarPlay w Mitsubishi Eclipse Cross. Wówczas nawigacja iPhone’a sprawdziła się całkiem dobrze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)