r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Mapy 4.31.1

Strona główna iOS Podróże i transport Nawigacja

Google Maps to aplikacja, której przedstawiać raczej nie trzeba. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych internetowych usług oferujących mapy całego świata. Prócz klasycznych map mamy również możliwość oglądania dokładnych zdjęć satelitarnych każdego zakątka kuli ziemskiej.

Galeria programu

Obecnie aplikacja oferuje wszystkie funkcje podstawowej wersji przeglądarkowej. Klasyczny widok, do jakich przyzwyczaiły nas mapy, to tylko najbardziej prozaiczna funkcja. Dla osób przemieszczających się jest np. wygodny widok ze zdjęć lotniczych, czyli robionych pod kątem 45 stopni.

Najbardziej atrakcyjna dla użytkowników urządzeń mobilnych jest jednak cała gama usług nawigacyjnych. Najprostszym jest korzystanie ze zdjęć lotniczych, które będą obracać się razem z nami, korzystając z kompasu, dzięki czemu zawsze najwięcej będzie pokazanych obszarów, w kierunku w którym zmierzamy. Z nawigacji korzysta się najczęściej mając określony cel, do którego zmierza użytkownik. W Mapach Google'a nie tylko możemy określić trasę przy planowaniu podróży samochodem, lecz mamy również możliwość zapytania o mapę na wypadek podróży transportem publicznym, wyprawy rowerowej, czy pieszej wędrówki. Po zalogowaniu, aplikacja może zacząć się uczyć drogi z domu do pracy i pomoże omijać poranne korki drogowe. Nawigacja najdokładniej działa z odbiornikiem GPS, jednak w przypadku problemów z odbiorem sygnału, pozycja będzie wyliczana na podstawie znajdujących się w pobliżu nadajników GSM i źródeł sygnału WiFi. Przy korzystaniu z nawigacji trzeba pamiętać, że mapy są na bieżąco ściągane przez sieć i bez połączenia z internetem szybko przestaną działać.

Inna funkcją oferowaną przez aplikację, która zadowoli podróżników, to możliwość przeglądania informacji na temat atrakcji turystycznych całego świata, wraz z opisami i zdjęciami, czy opcja prowadzenia wirtualnych wędrówek dzięki obejmującemu coraz większą liczbę miast StreetView. Aplikacja wspiera zegarki Apple Watch.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Mapy Google na bieżąco poinformują o lokalizacji: znajomi jak Uber

29
OPROGRAMOWANIE 22.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przydatna i efektowna nowość pojawi się lada moment w Mapach Google. Dzięki niej nie będzie już konieczne ciągłe informowanie znajomych o swojej lokalizacji, na przykład w trakcie podróży do miejsca spotkania. Mapy Google będą bowiem obsługiwać przekazywanie informacji o lokalizacji wskazanym użytkownikom na bieżąco. W praktyce sposób prezentowania tych informacji przypomina nieco Ubera: na Mapach będą wyświetlane okrągłe znaczniki. Aby udostępnić lokalizację, trzeba będzie przejść do menu Map, a następnie wybrać odpowiednią pozycję i określić czas, na jaki ma być rozgłaszana lokalizacja. W…

Nowe Mapy Google zintegrowane z Uberem. Osobna aplikacja przestała być potrzebna

26
OPROGRAMOWANIE 12.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Google udostępniło właśnie nową wersję Map Google na Androida i iOS-a. Nie jest ona jeszcze ogólnodostępna, ale aktualizacja pojawi się w sklepach lada moment. Google postawiło na jeszcze bardziej zaawansowaną integrację z Uberem oraz Lyftem: odtąd przejazd będzie można od początku do końca zamówić za pośrednictwem Map. Dotychczasowe możliwości pozwalały i tak całkiem sporo oferowały w kwestii zamawiania Ubera. Po wpisaniu adresu docelowego, Mapy proponowały trasę, zaś w jednej z kart reprezentujących środki lokomocji dostępna była właśnie oferta Ubera z szacowaną ceną przejazdu. Po jej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 14.05.2017 11:20

Nie działa nawigowanie od bieżącej lokalizacji. Jest jakoś błąd.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.