r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Mapy 4.43

Strona główna iOS Podróże i transport Nawigacja

Google Maps to aplikacja, której przedstawiać raczej nie trzeba. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych internetowych usług oferujących mapy całego świata. Prócz klasycznych map mamy również możliwość oglądania dokładnych zdjęć satelitarnych każdego zakątka kuli ziemskiej.

Obecnie aplikacja oferuje wszystkie funkcje podstawowej wersji przeglądarkowej. Klasyczny widok, do jakich przyzwyczaiły nas mapy, to tylko najbardziej prozaiczna funkcja. Dla osób przemieszczających się jest np. wygodny widok ze zdjęć lotniczych, czyli robionych pod kątem 45 stopni.

Najbardziej atrakcyjna dla użytkowników urządzeń mobilnych jest jednak cała gama usług nawigacyjnych. Najprostszym jest korzystanie ze zdjęć lotniczych, które będą obracać się razem z nami, korzystając z kompasu, dzięki czemu zawsze najwięcej będzie pokazanych obszarów, w kierunku w którym zmierzamy. Z nawigacji korzysta się najczęściej mając określony cel, do którego zmierza użytkownik. W Mapach Google'a nie tylko możemy określić trasę przy planowaniu podróży samochodem, lecz mamy również możliwość zapytania o mapę na wypadek podróży transportem publicznym, wyprawy rowerowej, czy pieszej wędrówki. Po zalogowaniu, aplikacja może zacząć się uczyć drogi z domu do pracy i pomoże omijać poranne korki drogowe. Nawigacja najdokładniej działa z odbiornikiem GPS, jednak w przypadku problemów z odbiorem sygnału, pozycja będzie wyliczana na podstawie znajdujących się w pobliżu nadajników GSM i źródeł sygnału WiFi. Przy korzystaniu z nawigacji trzeba pamiętać, że mapy są na bieżąco ściągane przez sieć i bez połączenia z internetem szybko przestaną działać.

Inna funkcją oferowaną przez aplikację, która zadowoli podróżników, to możliwość przeglądania informacji na temat atrakcji turystycznych całego świata, wraz z opisami i zdjęciami, czy opcja prowadzenia wirtualnych wędrówek dzięki obejmującemu coraz większą liczbę miast StreetView. Aplikacja wspiera zegarki Apple Watch.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy wygląd Map Google – duże zmiany w wizualizacji informacji

85
15.11.2017  •  Maciej Olanicki

Google ogłosiło właśnie na oficjalnym blogu spore zmiany w Mapach – obejmą one przede wszystkim ich wygląd. Nie chodzi jednak o pomijalne poprawki wyglądu interfejsu, a o praktyczne nowości determinowane przez kartologię. Korporacja wprowadzi nowy system oznaczeń i zrewiduje wykorzystywane w Mapach metody wizualizacji informacji. Zmiany będą wprowadzane stopniowo we wszystkich usługach wykorzystujących Mapy Google – mowa zatem o nawigacji, aplikacjach mobilnych, aplikacjach przeglądarkowych, wyszukiwarce czy w końcu o Asystencie. Google zapowiada, że Mapy będą wkrótce znacznie bardziej…

Nowe Mapy Google informują o ułatwieniach dla niepełnosprawnych

4
06.07.2017  •  Maciej Olanicki

Google wprowadziło nowości w aplikacji Mapy, a konkretnie w programie dostarczania informacji o miejscach przez samych użytkowników. Zmiany mogą się jednak okazać niezwykle przydatne – dzięki nim na Mapach pojawią się szczegółowe informacje o udogodnieniach dla niepełnosprawnych. Aby przejść do nowego menu, w którym można dodać informacje o tym, czy miejsce jest przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych, wystarczy przejść do menu Map, a następnie wybrać pozycję Twój wkład. Teraz należy wybrać Dodaj brakujące informacje, by przejść do edycji. Następnie wystarczy odpowiedzieć na trzy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 14.05.2017 11:20

Nie działa nawigowanie od bieżącej lokalizacji. Jest jakoś błąd.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.