Nowa funkcja w Mapach Google. Pozwoli dorysować brakujące drogi

fot. Pexels
fot. Pexels

12.03.2021 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezgraniczne zaufanie nawigacji GPS nie zawsze kończy się dobrze, o czym przekonał się pewien 34-latek, który podążając za instrukcjami Map Google wjechał do jeziora. Ten przypadek, chociaż tragiczny, obrazuje, jak wiele pracy jeszcze musi włożyć Google, by udoskonalić swoje Mapy.

Tym razem jednak oddaje w ręce użytkowników narzędzie, które ma przyspieszyć ten proces. W usłudze pojawi się opcja ręcznego "dorysowywania" brakujących dróg i poprawiania innych szczegółów bezpośrednio na Mapach. Nowa funkcja ma być dostępna z poziomu komputerów.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158179588060686]

Dodaj brakujące drogi, rysując linie, szybko zmieniaj nazwy dróg, zmieniaj ich kierunkowość oraz wyrównaj lub usuń nieprawidłowe drogi. Możesz nawet powiadomić nas o zamknięciu drogi, podając szczegóły, takie jak daty, powody i wskazówki, poinformował Google w czwartkowym (11 marca br.) wpisie na blogu.

Aby wprowadzić zmiany na Mapach Google, należy przejść do map w dowolnej przeglądarce, a następnie z menu w lewym górnym rogu wybrać opcję Edytuj mapę. Stamtąd możesz narysować brakującą drogę lub wprowadzić inne zmiany. Oczywiście, zanim zmiany zostaną na stałe naniesione na Mapy, Google zweryfikuje sugestie użytkownika.

[img=edytuj]

Funkcja rysowania nie była jeszcze dostępna, gdy próbowaliśmy jej użyć. Na razie możliwe jest sugerowanie zmian oraz zgłaszania błędów na Mapach, ale Google twierdzi, że możliwość dorysowywania dróg będzie dostępna w 80 krajach w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Google dodał także możliwość dodawania "aktualizacji zdjęć" do danych lokacji. Fotografie nie są zależne od recenzji, więc możemy je dodawać np. w formie ostrzeżenia czy zwykłej informacji. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, wystarczy kliknąć miejsce i kliknąć kartę Aktualizacje, na której można znaleźć opcję przesłania zdjęcia.

[frame]Aplikację Mapy Google na Androida i iOS pobierzecie z naszego katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)