Nową, lepszą funkcję Udostępnij można już włączyć w Windowsie 10 dla Insiderów

Nową, lepszą funkcję Udostępnij można już włączyć w Windowsie 10 dla Insiderów
29.11.2016 11:35
źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

W październiku Microsoft pokazał jakie zmiany czekają nas w aktualizacji Creators Update do Windowsa 10. Jednym z nowych elementów będzie nowy ekran Udostępnij, który przypomina ten znany z Androida. Osoby korzystające z testowych wersji Windowsa 10 w ramach Windows Insiders, mogą już aktywować nową funkcję Udostępnij.

Z wpisów na Twitterze Petera Skillmana, głównego menedżera od interfejsu Windowsa, dowiadujemy się, że odświeżone okno Udostępnij niebawem trafi do kompilacji wydawanych dla uczestników programu Windows Insider. To dobra wiadomość, bowiem Microsoft od Windowsa 8 nic nie zmienił w tej funkcji, nadal otrzymujemy ten sam wygląd i możliwości, a całość wygląda jakby po prostu została wycięta z poprzedniej wersji systemu.

Odświeżone okno Udostępnij o wiele bardziej pasuje do Windowsa 10. Prezentuje się nowocześniej, a co najważniejsze, wygląda na wygodniejsze w użyciu. Przypomina ono rozwiązania z Androida: na wierzchu otrzymujemy zarówno wybrane kontakty jak i aplikacje.

Well hello there. pic.twitter.com/osdrCw8rIw

— Mehedi Hassan (@mehedih_) 27 listopada 2016Jeśli posiadacie testową wersję Windows 10 i nie chcecie czekać jak Microsoft wprowadzi nową opcję Udostępnij, to możecie włączyć ją sami. Najszybszym i najprostszym sposobem będzie pobranie pliku przygotowanego przez jednego z czytelników serwisu mspoweruser.

Osoby nieufające plikom .reg pobieranym z Internetu mogą oczywiście same wprowadzić wpisy do Rejestru. W tym celu:

  1. Wciśnijcie kombinacje klawiszy Win + X, a w oknie Uruchamianie wpiszcie regedit 2. W pasku adresu Edytora rejestru nawigujcie do gałęzi: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SharePlatform 3. Na otrzymanej wartości kliknijcie prawym przyciskiem myszki i z menu kontekstowego wybierzcie utworzenie nowego DWORD (32-bit). Należy nadać mu nazwę EnableNewShareFlow 4. Po dwukrotnym kliknięciu na EnableNewShareFlow, zmieńcie wartość zmiennej na 1

Pamiętajcie, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność. Po zmianie rejestru mogą pojawić się problemy z działaniem nowej funkcji, a także Windowsa 10.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)