Nowa Nokia 6 z Androidem będzie dostępna w Polsce. Logo Nokii też na wagach i zegarkach

Nowa Nokia 6 z Androidem będzie dostępna w Polsce. Logo Nokii też na wagach i zegarkach

Nowa Nokia 6 z Androidem będzie dostępna w Polsce. Logo Nokii też na wagach i zegarkach
26.02.2017 17:14, aktualizacja: 27.02.2017 11:53

W przeddzień Mobile World Congress w Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie zaprezentowane zostały 3 nowe smartfony z logo Nokii i systemem Android. Nie dajcie się jednak zwieść. Za produkcję odpowiada fińska firma HMD Global Oy, obecnie jedyna firma z prawami do marki smartfonów. Start został doskonale przemyślany, bo zostanie wskrzeszona kultowa Nokia 3310, z większym, kolorowym ekranem i obsługą multimediów.

Jednak HMD na początek znów pokazało nam Nokię 6, która będzie dostępna globalnie. Chińscy klienci mieli już okazję używać tej Nokii. Smartfony sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Co ciekawe, większość klientów, którzy kupili Nokię 6, to osoby młode, które nie miały wcześniej żadnej Nokii, więc nie kupiły jej z sentymentu do 3310 czy Symbiana.

Przy tej okazji zobaczyliśmy także wersję w błyszczącej, czarnej obudowie, będącą odmianą bardziej luksusową i specjalną. Jej cena to 299 euro. Smartfon ma 5,5-calowy ekran 1080p, Snapdragona 430 (1,1 GHz, 8 rdzeni) i 4 GB RAM-u. Główny aparat ma matrycę 16-megapikselową, frontowy zaś 8-megapikselową. Smartfon może działać z dwiema kartami SIM. Akumulator ma pojemność 3000 mAh.

Obraz

Wszystkie smartfony Nokii mają kilkuwarstwowe ekrany, przykryte Gorilla Glass, jasne i mające się doskonale sprawdzać w każdych warunkach. Wysokiej jakości materiały i luksusowe wzornictwo nie będą zarejestrowane dla flagowców, prezentowanych raz w roku. Android będzie bez nakładek. Ma to być „najczystszy” Android, jakiego zobaczymy i dostanie Asystenta Google. Nokie będą dostawać aktualizacje co miesiąc! System będzie czysty, bezpieczny i podobno także szybki.

Obraz

Nokie z Androidem będą oficjalnie dostępne w Polsce. Jako ciekawostkę dodam, że dystrybucją pokieruje Robert Siewierski, który wcześniej był szefem działu Microsoft Mobile Devices Sales na tutejsze rynki. Oglądających transmisję Nokia mogła zaskoczyć świetnym wykorzystaniem profesjonalnej kamery wirtualnej rzeczywistości Nokia OZO i narzędzi OZO Live.

Obraz
Obraz

Muszę przyznać, że oglądało się ją bardzo ciekawie (w przeciwieństwie do transmisji na Facebooku, zaśmiecanej koszmarnymi pływającymi emotkami). Kamera została ulokowana z boku sceny i można było obserwować prezentację i obecną publiczność.

Obraz

Bardzo widoczna była też obecność urządzeń firmy Withings, a zdrowie stoi bardzo wysoko na liście priorytetów Nokii. W tym roku wagi, termometry, świetne zegarki sportowe i urządzenia do śledzenia aktywności będą nosić napis „Nokia”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)