Nowa Opera 41 gotowa do pobrania: start szybszy nawet o 86%

Nowa Opera 41 gotowa do pobrania: start szybszy nawet o 86%

Nowa Opera 41 gotowa do pobrania: start szybszy nawet o 86%
25.10.2016 13:47, aktualizacja: 26.10.2016 09:36

Nowa Opera 41 jest już dostępna. Wprowadzono w niej kilka pomniejszych nowości oraz jedną dużą zmianę w kwestii, w której oczekiwania użytkowników są szczególnie duże, czyli optymalizacji.

Optymalizacja procesu uruchamiania szczególnie zauważalna będzie przy konieczności wczytania wielu kart. Odtąd Opera ma nadawać każdej z nich adekwatny priorytet. Pierwszeństwo będą miały karty przypięte oraz te, które użytkownik przeglądał jako ostatnie. O ile w przypadku kilku kart różnica będzie przede wszystkim w samym komforcie użytkownika, tak w przypadku testu 42 kart, wydajność Opery miała wzrosnąć o 86%.

Faster startup in the new Opera browser | BROWSER FOR COMPUTER | OPERA

Oprócz obsługującej priorytety sekwencji startowej, Opera poprawiła także obsługę protokołu WebRTC, który ma być od wersji 41 znacznie mniej łasy na zasoby. Powitają to z optymizmem wszyscy, którzy wykorzystują przeglądarkowe wersje komunikatorów do przeprowadzania wideokonferencji. W trybie oszczędzania energii Opera będzie rozpoznawać, czy możliwe jest wykorzystanie kodeku przyśpieszonego sprzętowo, co nie tylko odciąży procesor, ale także akumulator urządzenia.

Przyśpieszenie sprzętowe ma być także wykorzystane we wprowadzonej jakiś czas temu funkcji oglądania strumieniowanych filmów w pływających oknach, co poskutkuje kolejnymi redukcjami zapotrzebowania na moc obliczeniową CPU. Do wersji 41 trafił także liczne poprawki do czytnika RSS: dodawać kanały można już na podstawie adresu całego serwisu, dodano także historię nawigacji.

Nową, szybciej startującą Operę można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania w wersji na macOS i Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)