Nowa stabilna wersja Chrome z poprawkami zabezpieczeń

Nowa stabilna wersja Chrome z poprawkami zabezpieczeń

27.07.2010 15:30

Google naprawił siedem luk związanych z bezpieczeństwem przeglądarki Chrome. Poprawki zawarte są w wydanej właśnie stabilnej wersji 5.0.375.125.

Jason Kersey z Google poinformował na oficjalnym blogu Chrome o wydaniu kolejnej stabilnej wersji przeglądarki. Usunięto w sumie siedem błędów, odkrywcy dwóch otrzymali po 1337 dolarów za swoją pracę. Marc Schoenefeld wykrył lukę w wersji programu dla systemu Windows, zaś Simon Berry-Byrne - w GNU C Library, wersji standardowej biblioteki języka C działającej w ramach projektu GNU. Odkrywcy pozostałych luk otrzymali po 500 dolarów nagrody. Wykryto między innymi błędy związane z ujawnieniem kodu czy w obsłudze formatu dwuwymiarowej grafiki wektorowej SVG.

Google płaci odkrywcom luk o wysokim i średnim zagrożeniu dla bezpieczeństwa Chrome. Firma planuje również przyśpieszenie aktualizacji swojej przeglądarki internetowej. W ciągu najbliższych miesięcy kolejne stabilne wersje Chrome ukazywać się będą mniej więcej co sześć tygodni. Google wprowadził też specjalne, niestabilne wydanie przeglądarki - Chrome Canary, które aktualizowane jest codziennie. W ten sposób firma chce zaznajomić użytkowników z najnowszymi rozwiązaniami, które będą wprowadzane w programie.

Chrome 5.0.375.125 można pobrać z naszego vortalu w wersji dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)