Nowa strona MSN to jeszcze lepsza integracja z usługami i aplikacjami Microsoftu

Nowa strona MSN to jeszcze lepsza integracja z usługami i aplikacjami Microsoftu
Paweł Piskurewicz

08.09.2014 09:54, aktual.: 08.09.2014 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis MSN choć znany na zachodzie, nigdy nie był mocnym graczem na naszym rynku. Głównym powodem był brak unikatowych treści czy też funkcji. Materiały pochodziły z serwisów Agory, a integracja z bingiem i skróty do kilku usług Microsoftu nie są mocną kartą przetargową. Wraz z nową wersją, która obecnie jest w fazie testów przydatność MSN znacznie wzrosła.

Obraz

Przebudowany został cały serwis. Nowa szata graficzna nie odbiega od obecnych standardów, zwłaszcza jeżeli chodzi o stronę główną. O wiele ważniejsze są inne zmiany: lepsze wyeksponowanie usług Microsoftu i integracja z aplikacjami bing. Te ostatnie są doskonale znane posiadaczom Windows 8 i Windows Phone. Podróże, Sport, Kuchnia, Pogoda, Zdrowie i Kondycja, Wiadomości, każda z nich wypada bardzo dobrze na tle konkurencji, nawet z innych systemów mobilnych.

Obraz

Jedną z zalet aplikacji binga jest integracja danych pomiędzy Windows 8, a Windows Phone. Dzięki temu monitorując stan zdrowia, albo tworząc listę zakupów, w jednej chwili dane mamy na kilku urządzeniach. Wraz z nową wersją serwisu MSN będą one dostępne także z poziomu www. Prawie wszystkie możliwości aplikacji przeniesiono na stronę. Zarówno wygląd jak i kolorystyka poszczególnych serwisów jest zgodna z programami.

Obraz

Lepiej prezentują się także podstawowe usługi Microsoftu. Doczekały się oddzielnego paska, na którym nie tylko widnieją skróty, ale także powiadomienia. Dodatkowo możemy zintegrować z serwisem konto Facebook i Twitter, które pozwolą na podgląd najnowszych aktywności. Szkoda że pasek nie jest ruchomy i ginie wraz z przewijaniem, czy też przejściem do konkretnych treści.

Obraz

Układ strony głównej możemy edytować poprzez dodawanie nowych kategorii, przemieszczanie bądź też usuwanie starych. Nie wszystko działa jeszcze tak jak powinno, ale należy pamiętać, że to dopiero wersja testowa. Jej możliwości możecie sprawdzić sami. Stronę dopasowano także do urządzeń mobilnych. Warto je porównać z obecną wersją serwisu metromsn.gazeta.pl. W drodze są także aplikacje mobilne na iOS i Androida.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)