Nowa wersja aplikacji Google Authenticator z obsługą systemu Android Wear

Nowa wersja aplikacji Google Authenticator z obsługą systemu Android Wear09.12.2015 14:52
Nowa wersja aplikacji Google Authenticator z obsługą systemu Android Wear
Łukasz Maślanka

W Google Play Store jest już dostępna zaktualizowana wersja aplikacji Google Authenticator, która generuje kody do logowania dwuetapowego.

Program doczekał się wsparcia dla urządzeń z systemem Android Wear. Po aktualizacji, Google Authenticator pozwala wygenerować kod do logowania np. na konto Google, do Facebooka, Dropboxa lub Wordpressa bezpośrednio z inteligentnego zegarka pracującego pod kontrolą google'owego systemu na smartwatche. Aplikacja zyskała też nową ikonę oraz wygląd, utrzymane w estetyce Material Design.

350170168594556865

Programiści Google wprowadzili też liczne poprawki, zwiększające wydajność oraz przynoszące wsparcie dla NFC Security Key. To technologia, która pozwoli na autoryzację logowania do konta Google poprzez zbliżenie telefonu do tagu NFC. Google rozwija więc technologię, którą docelowo chce zastąpić używane powszechnie loginy oraz hasła. W 2014 r. firma zaprezentowała Security Key, czyli urządzenie wsuwane do portu USB komputera pozwalające logować się do konta Google. W nowej wersji aplikacji Authenticator dodano wsparcie także dla obsługi logowania poprzez komunikację NFC.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)