Nowa wersja październikowej aktualizacji Windows 10: tym razem naprawiono tylko 2 błędy

Nowa wersja październikowej aktualizacji Windows 10: tym razem naprawiono tylko 2 błędy

Nowa wersja październikowej aktualizacji Windows 10: tym razem naprawiono tylko 2 błędy
Oskar Ziomek
10.09.2018 18:23

Testerzy październikowej aktualizacji Windowsa 10 pozostający na tzw. wolnym pierścieniu w programie Insider, mogą już korzystać z kolejnej kompilacji systemu, oznaczonej numerem 17744.1004. Mowa o wersji, w której zainstalowana jest już zbiorcza aktualizacja KB4462775. To dobry dowód na to, że wydanie październikowej aktualizacji Windowsa 10 w ostatecznej formie jest już rzeczywiście blisko. Ostatnią fazę testów często zwiastuje właśnie rozpoczęcie wydawania częstych aktualizacji zbiorczych, nawet jeśli (tak jak w tym przypadku) rozwiązują one niewiele problemów.

W tej sytuacji mowa jest o usunięciu zaledwie dwóch usterek. Microsoft wyeliminował problem braku powiadomień o zaplanowanym restarcie komputera podczas aktualizacji systemu oraz kłopoty z wyświetlaniem systemowych usług. Co warto dodać, opisywana paczka poprawek została stworzona zgodnie z nową polityką wydawania aktualizacji przez Microsoft.

Nowymi funkcjami i łatkami do systemu można dzięki niej łatwiej zarządzać, ale aktualizacje są także mniejsze, co pozwala zaoszczędzić pakiety danych (w przypadku połączenia taryfowego), a także skrócić czas instalacji, co natomiast nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Nowa metoda udostępniania aktualizacji będzie ułatwieniem przede wszystkim dla administratorów, ale skorzystają z niej także użytkownicy indywidualni.

Microsoft użyje tego samego projektu aktualizacji, aby dostarczyć je do urządzeń podłączonych bezpośrednio do witryny Windows Update. Dzisiaj, jeśli na tych urządzeniach działa obecnie obsługiwana wersja systemu Windows 10, otrzymują one odpowiednie aktualizacje jakości jako pełne aktualizacje (LCU) z aktualizacjami funkcji i kolejnymi comiesięcznymi aktualizacjami jakości przy użyciu ekspresowych aktualizacji. Urządzenia podłączone bezpośrednio do witryny Windows Update, na których działa kolejna główna wersja systemu Windows 10, będą mogły skorzystać z nowego, małego rozmiaru aktualizacji niezależnie od tego, czy instaluje się na nich odpowiednie aktualizacje jakości z aktualizacją funkcji, czy też miesięczną aktualizację jakości w dowolnym momencie – czytamy wśród wyjaśnień na blogu dla specjalistów IT Windowsa.

Pozostając w temacie aktualizacji warto pamiętać, że opisywana tu paczka dotyczy wyłącznie testerów Windowsa 10. Pozostałych użytkowników dotyczą za to comiesięczne aktualizacje zbiorcze, które zaczną trafiać do użytkowników już jutro w ramach tak zwanego Patch Tuesday. Wśród łatek spodziewane jest między innymi rozwiązanie problemu podatności w systemowym Harmonogramie zadań, którą do dziś można wykorzystać, aby podnieść uprawnienia dowolnej aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)