Nowa wersja StartIsBack ze wsparciem dla Windows 8 Update 1

Nowa wersja StartIsBack ze wsparciem dla Windows 8 Update 1

Nowa wersja StartIsBack ze wsparciem dla Windows 8 Update 1
Redakcja
08.04.2014 13:50

Debiut Windows 8 i zabranie użytkownikom tradycyjnego Menu Start spotkał się z bardzo ostrą reakcją i w wielu przypadkach po prostu całkowitym bojkotem nowego systemu. Szybko zaczęły się pojawiać przeróżne twory, które miały przywrócić znaną od dawna funkcję: od bardzo zaawansowanych, poprzez znacznie prostsze. Jedną z nich jest StartIsBack. Aplikacja, choć z pozoru niewielka, pozwala na sporą personalizację nie tylko Menu Start, ale także zachowania niektórych innych elementów interfejsu jaki zadebiutował wraz z systemem Windows 8.

Obraz

Bez wątpienia najważniejszym i najbardziej pożądanym efektem działania StartIsBack jest przywrócenie standardowego menu start znanego z innych edycji tego systemu. Wygląda on i działa tak samo, może jednak zostać nieco zmodyfikowany poprzez zmianę ikony, czy stylu wyświetlania samego okna. Aplikacja pozwala również na wyłączenie reakcji systemu na przeciąganie myszką w narożnikach (domyślnie powoduje to wysunięcie odpowiednich opcji). Najważniejszą zmianą w nowej wersji 1.6 jest wsparcie dla Windows 8.1 Update 1, który dzisiaj pojawił się w Windows Update. Możliwe stało przypinanie do paska zadań aplikacji Modern wyszczególnionych w menu, a także wymuszanie całkowitego ich zamknięcia zamiast stosowanego domyślnie przez system usypiania po kliknięciu na przycisk zamykania.

Poza tym aplikacja została wzbogacona o moduł automatycznej aktualizacji w tle, ulepszony tryb wyświetlania aplikacji z Windows XP, a także możliwość stosowania lewego dolnego narożnika do przechodzenia do menu w trybie Modern. Nowa wersja to także poprawki znalezionych błędów np. przycisku zamykania, który ignorował czekające w kolejce aktualizacje. Aplikacja jest płatna, pozwala jednak na korzystanie przez 7 dni bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Znajdziecie ją w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)