Nowe akcesoria audio Samsunga. Gniazda jack w smartfonach do lamusa?

Nowe akcesoria audio Samsunga. Gniazda jack w smartfonach do lamusa?
28.04.2015 16:16
Nowe akcesoria audio Samsunga. Gniazda jack w smartfonach do lamusa?

Samsung odświeżył swoje portfolio muzycznych urządzeń do smartfonów. Chodzi o produkty z serii Level, a konkretniej o nowe słuchawki Level On Wireless i urządzenie Level Link. Urządzenia zostały wyposażone w dość innowacyjne funkcje mające ulepszyć wrażenia słuchaczy. Szczególnie Level Link może się okazać interesującym zwiastunem przyszłości słuchania muzyki na urządzeniach mobilnych.

Level On Wireless to słuchawki, którym trudno odmówić atrakcyjnego wyglądu. Ciekawym pomysłem wydaje się zainstalowanie w nich sześciu mikrofonów. Mają one, dzięki funkcji Active Noise Cancellation, analizować dźwięki z otoczenia i na tej podstawie dostosowywać np. głośność odtwarzanej w słuchawkach muzyki.

350134497129555905

Ponadto Level On oferują membranę złożoną z dwóch warstw. Ma ona oczywiście możliwie jak najbardziej zniwelować wywołane basowymi dźwiękami drgania. Według Samsunga, słuchawki podczas połączenia ze smartfonem przez Bluetooth, mają działać na baterii do 23 godzin. Wspomniana funkcja Active Noise Cancellation ma jednak skrócić ten okres do 11 godzin. Drugą nowością jest urządzenie Level Link. Ogólnie rzecz biorąc, jest to moduł Bluetooth z gniazdem jack 3.5mm. Pozwala to na podłączenie tradycyjnych przewodowych słuchawek, które dzięki wbudowanemu w Level Link modułowi mogą łączyć się ze smartfonem i stać się quasi-bezprzewodowe.

Odnośnie Level Link nasuwa się zasadnicze pytanie dotyczące jego zastosowań. Po co ktoś miałby nosić ze sobą kolejne (co prawda niewielkie) urządzenie, do którego podłączałby przewodowe słuchawki, skoro może je podłączyć bezpośrednio do smartfona? Zdecydowana większość prób odpowiedzi na to pytanie wydaje się mocno naciągana.

350134497129752513

Jedynym sensownym wyjaśnieniem wydaje się scenariusz zniknięcia ze smartfonów gniazda jack. W planach, według których smartfony mają stawać się coraz cieńsze, gniazdo jack pozostaje – dosłownie i w przenośni – dziurą. Oczywiście takie rozważania odnoszą się tylko do smartfonów – Level Link może się nieźle sprawdzić np. podczas słuchania dźwięków dochodzących z telewizora.

O rzeczywistej jakości słuchawek Level On Wireless i przydatności urządzenia Level Link pierwsi przekonają się najprawdopodobniej Amerykanie. Jak dotąd nie wiadomo kiedy to nastąpi oraz w jakiej cenie będą sprzedawane nowe urządzenia z serii Level.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)