Nowe Dokumenty Google bez rewelacji. To wreszcie szansa dla Microsoftu?

Nowe Dokumenty Google bez rewelacji. To wreszcie szansa dla Microsoftu?

Nowe Dokumenty Google bez rewelacji. To wreszcie szansa dla Microsoftu?
22.01.2015 14:54

Użytkownicy Dokumentów Google na systemach operacyjnych Android i iOS otrzymali właśnie kolejną aktualizację dla aplikacji Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Google przygotowało kilka nowości, które w dużej części są odpowiedzią na apele społeczności.

W edytorze tekstu możliwe jest już automatyczne sprawdzanie pisowni w czasie rzeczywistym. Aplikacja oferuje korektę także w języku polskim. Nie została jednak dołączona opcja automatycznego sprawdzania interpunkcji – tekst jest sprawdzany tylko pod kątem poprawności ortograficznej.

350130414108829633

Z kolejnych nowości należy wymienić ulepszone możliwości zarządzania elementami w tworzonych przy pomocy Dokumentów Google prezentacjach – możliwe jest już grupowanie obiektów. W arkuszach kalkulacyjnych natomiast została udostępniona możliwość ukrywania pojedynczych wierszy i kolumn.

Szerokie zastosowania może znaleźć możliwość odczytania zapisanych w Dokumentach tekstów przez syntezatory mowy w rodzaju TalkBack. Ponadto użytkownicy iOS mają po aktualizacji możliwość dodatkowego zabezpieczenia swoich plików z wykorzystaniem Touch ID – Dokumenty Google można już więc odblokować na iOS odciskiem palca.

Wprowadzone zmiany trudno oczywiście uznać za nowatorskie. Jest to raczej kolejny krok w dążeniu do zapewnienia użytkownikom Dokumentów Google funkcji dostępnych w pulpitowych programach biurowych. Te w zasadzie kosmetyczne poprawki wypadają jednak dość blado w świetle zaprezentowanych wczoraj możliwości pakietu Office na urządzenia z Windows 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)