Nowe Google Earth: 3D, wycieczki z przewodnikiem i trochę losowości

Nowe Google Earth: 3D, wycieczki z przewodnikiem i trochę losowości

Nowe Google Earth: 3D, wycieczki z przewodnikiem i trochę losowości
18.04.2017 12:42, aktualizacja: 18.04.2017 19:57

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami, Google uruchomiło dzisiaj nową wersję Google Earth. Z nowości można korzystać w przeglądarce Chrome, także w wersji mobilnej. Google miało pracować nad nową Ziemią dwa lata. Jakie są efekty?

Najważniejszą zmianę stanowi możliwość oglądanie trójwymiarowych modeli niektórych miejsc, zarówno większych miast, jak i interesujących krajobrazów. Przełączanie się do widoku 3D jest możliwe w prawym dolnym rogu: pojawił się tam nowy przycisk. Na załadowanie się tekstur w najwyższej jakości trzeba trochę poczekać, jednak rezultaty są więcej niż efektowne. Poniżej wrocławska starówka.

350198709122000833

Do Google Earth trafił także panel Odkrywcy. Google zgromadziło materiały multimedialne (filmy, panoramy sferyczne) z ponad 50 malowniczych miejsc na całym świecie, między innymi parków krajobrazowych. Niektóre z nich opatrzone zostały profesjonalnymi filmami przyrodniczymi, które wyprodukowało BBC.

Oczywiście dostępne są także wysokiej rozdzielczości zdjęcia, które jednym przyciskiem można udostępnić innym. Nie zabrakło wycieczek tematycznych: dzięki Google Earth można obejrzeć i zapoznać się z informacjami na przykład o ośmiu najpiękniejszych wieżach. Trzeba przyznać, że ten element został zrealizowany bez zarzutu, a w kolejnych wirtualnych podróżach można się zatracić na godziny.

  • Wycieczka tematyczna
  • Rezultat Szczęśliwego trafu wraz z informacjami z Wikipedii
[1/2] Wycieczka tematyczna

Ostatnią dużą nowość stanowi nowy przycisk oznaczony kostką do gry. Jest to oczywiście odpowiednik Szczęśliwego trafu, jaki znamy z wyszukiwarki. Po kliknięciu, użytkownik zostaje przenoszony w losowe miejsce na wirtualnym globusie. Nie jest jednak pozostawiony tam sam sobie – w prawym górnym rogu wyświetlony zostanie artykuł z Wikipedii traktujący o danym miejscu.

Korzystać z wirtualnego globusa można także w przeglądarce Chrome na pecetach i urządzeniach z Androidem. Nie jest jasna przyszłość programu natywnego: najprawdopodobniej jego rozwój zostanie wstrzymany na wersji 7.1.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)