Nowe logo Microsoftu i dlaczego Surface?

20.06.2012 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Microsoft nie tylko poszerza zakres działalności, ale również zadba o nowy wizerunek. Na stronach firmy z Redmond już pojawia się nowy logotyp. Jak zaznaczył serwis Paul Thurrot z Supersite, można go znaleźć na przykład na stronach związanych z Surface — nowym tabletem firmowanym przez Microsoft.

Wątpliwości budzi również nazwa tabletu Microsoftu. „Surface” była już raz wykorzystana — zaprezentowany w 2007 roku 30-calowy stół multimedialny znany był pod tą właśnie nazwą. Obecnie stół znany jest jako PixelSense (na tej stronie również znajdziemy nowy logotyp), czyli nazywa się tak samo, jak technologia, która za nim stoi. Microsoft ponownie wykorzystał nawet adresy stron i w miejscu, gdzie znajdowały się informacje o stole, teraz widnieje tablet. Dlaczego? Tego, podobnie jak wielu innych posunięć Microsoftu, prawdopodobnie nikt nie jest w stanie wyjaśnić.

Prezentacja tabletu z kolei przywołała wspomnienia z premiery Windowsa 98… zapewne mało czytelników ją pamięta, więc zachęcamy do obejrzenia:

Historia lubi się powtarzać, oto co stało się we wtorek:

Widać, że prezentacja została przygotowana w pośpiechu. Na scenie pojawił się niezwykle interesujący, ale jednak niedopracowany prototyp. Nie znamy cen, a w przypadku wersji Pro (z procesorem Intela i pełnym Windowsem 8) nie wiemy kiedy trafi na rynek. Niektórzy już przewidują, że błąd Internet Explorera na Surface to zapowiedź tego, co czeka przyszłych właścicieli tabletu, a nawet wszystkich tabletów z Windowsem 8. A na ekranie dotykowym nie da się wcisnąć Ctrl+Alt+Del…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (63)
Zobacz także