Nowe mapy Google dla Androida, Współrzędne zostaną wyłączone 9 sierpnia

Nowe mapy Google dla Androida, Współrzędne zostaną wyłączone 9 sierpnia

10.07.2013 12:24

Zapowiedziane podczas Google I/O Mapy dla Androida w nocy pojawiły się w Play i już trafiają na urządzenia użytkowników. Aplikacja podąża w kierunku wytyczonym w grudniu przez wersję dla iPhone'ów i dostępną dla testerów wersję beta Map przeglądarkowych. Możemy więc spodziewać się płynniejszego działania, czytelnych fontów i mniej przycisków.

Widok map jest zbliżony do tego, jaki możemy zobaczyć w przeglądarkowej wersji aplikacji. Nowa wersja odznacza się między innymi łatwiejszymi do odczytania nazwami ulic, dzielnic i obiektów, które w większości przypadków podczas przybliżania i oddalania mapy pojawiają się lub znikają w sposób bardziej logiczny, niż w poprzedniej wersji Map. Menu z opcjami zostało porzucone na rzecz informacji, które pojawiają się podczas przeglądania mapy lub w czasie wyszukiwania.

Obraz

Google stawia na prezentację informacji, które zbiera od użytkowników. Na mapach eksponowane są więc obiekty lokalne, wysoko oceniane przez mieszkańców danego miasta, można również przejrzeć obiekty lubiane przez turystów — w końcu Google wie, kto dużo podróżuje. Ponadto poprawiona została nawigacja, łatwiej możemy dostać się do alternatywnych tras i w miejscach, gdzie takie informacje są dostępne, na bieżąco prezentowane są utrudnienia na drodze. Google twierdzi, że jeśli coś się stanie na trasie, którą nam wytyczy aplikacja, automatycznie zostanie wytyczona nowa.

Obraz

Poważnym problemem okazało się zapisanie fragmentu mapy do korzystania w trybie offline. Nie znajdziemy już takiej opcji w menu — trzeba w polu wyszukiwania wpisać OK maps, co zaowocuje zapisaniem w pamięci telefonu widocznego obszaru. Jeśli zaś chodzi o Współrzędne — usługę pozwalającą udostępniać lokalizację znajomym — została ona usunięta z Map i zostanie wyłączona 9 sierpnia. Po tym czasie nie będziemy mogli oglądać listy znajomych i sprawdzać gdzie się znajdują.

Wersja dla tabletów nieco się różni od tej dla telefonów. Przede wszystkim, zamiast paska z kartami informacyjnymi poniżej mapy znajdziemy siatkę kart. Na razie w Mapach nie znajdziemy integracji danych z Waze, którego Google kupił w zeszłym miesiącu.

Najnowszą wersję aplikacji można już znaleźć w Google Play, ale jeszcze nie na każde urządzenie można ją pobrać — właściciele Nexusów, jak zwykle w takich przypadkach, mają pierwszeństwo. W przygotowaniu jest także wersja dla iOS, ale Google nie mówi, na jakim jest etapie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)