Nowe opcje wyszukiwania w Google

Nowe opcje wyszukiwania w Google

Wojciech Cybulski
02.10.2009 18:20

Internetowy gigant wprowadził do swojej wyszukiwarki kilka interesujących opcji, przy pomocy których możemy łatwo zawęzić wyniki zapytania według ściśle określonych kryteriów.

Szukając z Google mamy teraz możliwość m.in. zdefiniowania czasu w jakim powstała poszukiwana przez nas strona (ostatnia godzina, doba, tydzień, miesiąc, rok) lub też wskazania wyszukiwarce konkretnego przedziału czasowego wyrażonego w datach. Możemy także zawęzić wyniki do wpisów na forach dyskusyjnych, recenzji lub materiałów wideo. Co więcej, każda z tych opcji daje nam kolejne możliwości, przykładowo w wynikach w postaci materiałów wideo możemy szukać filmów o wybranej długości, a rezultaty zapytania w postaci wpisów na forum możemy posortować chronologicznie.

Google jest również w stanie wyświetlić nam listę sklepów, gdzie kupimy poszukiwany produkt lub wręcz przeciwnie - unikać stron, które oferują nam jego sprzedaż. Kolejnym ciekawym udogodnieniem jest dołączanie do każdego wyniku kilku obrazków pobranych ze strony, czego przeciwieństwem jest możliwość zaprezentowania rezultatów zapytania w postaci rozbudowanych fragmentów tekstu pobranych z witryny.

Wszystkie omówione opcje są już dostępne w angielskojęzycznej wersji Google po kliknięciu w link "Show options..." znajdujący się tuż pod logo na stronie z wynikami wyszukiwania. Należy się spodziewać, że z czasem opisywane udogodnienia zostaną udostępnione także użytkownikom lokalnych wersji wyszukiwarki, których Google ma kilkadziesiąt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)