Nowe ustawienia aktualizacji w Windows 10. Sprawdź, jak odroczyć instalację na 35 dni

Nowe ustawienia aktualizacji w Windows 10. Sprawdź, jak odroczyć instalację na 35 dni22.05.2019 12:41
Do Windowsa 10 trafiły nowe ustawienia aktualizacji
Do Windowsa 10 trafiły nowe ustawienia aktualizacji

Majowa aktualizacja Windows 10, którą można już na własne życzenie pobierać, wprowadza do systemu kilka istotnych zmian. Jedna z nich dotyczy możliwości ustawień Windows Update, które odpowiadają za pobieranie łatek bezpieczeństwa i aktualizacji funkcji systemu.

Producent odświeżył interfejs tej części ustawień, zgodnie z zapowiedzią wprowadzając do nich nową opcję odraczania aktualizacji na 35 dni – także w przypadku Windowsa 10 w edycji Home. Zmianom uległ już główny ekran Windows Update, w efekcie czego informacje są tu teraz łatwiej dostępne.

Nowe ustawienia Windows Update w Windows 10 1903.
Nowe ustawienia Windows Update w Windows 10 1903.

Bez konieczności zagłębiania się w strukturę menu widać informacje o ustawionych godzinach aktywnego korzystania z komputera oraz skróty do dodatkowych opcji. Pierwszy przycisk pozwala wstrzymać aktualizacje na 7 dni, ale aby skorzystać z dłuższego czasu odroczenia, należy zajrzeć do Opcji zaawansowanych.

Historia aktualizacji.
Historia aktualizacji.

Na liście znalazł się także skrót do historii aktualizacji. Można się stąd dostać do listy zainstalowanych już poprawek, a tym samym zweryfikować, czy komputer jest aktualny. Oczywiście niezmiennie korzystać można także z przycisku Sprawdź aktualizacje, który poskutkuje sprawdzeniem, czy jakieś łatki nie czekają na pobranie i instalację.

Zaawansowane opcje w Windows Update

Bardziej wymagający użytkownicy znajdą wszystkie dodatkowe ustawienia wśród Opcji zaawansowanych. Zdecydować tu można między innymi o pobieraniu aktualizacji podczas korzystania z połączeń taryfowych oraz wyświetlaniu powiadomień.

Odraczanie aktualizacji na 35 dni.
Odraczanie aktualizacji na 35 dni.

Najbardziej interesująca jest jednak z pewnością możliwość odraczania aktualizacji nawet do 35 dni. Aby skorzystać z tej możliwości należy wybrać z rozwijanej listy dzień, do którego komputer nie będzie się interesować instalacją nowych aktualizacji. Po tym czasie działanie Windows Update zostanie przywrócone do normalnego stanu, a komputer pobierze zaległe aktualizacje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)