Nowe ustawienia aktualizacji w Windows 10. Sprawdź, jak odroczyć instalację na 35 dni

Nowe ustawienia aktualizacji w Windows 10. Sprawdź, jak odroczyć instalację na 35 dni

Do Windowsa 10 trafiły nowe ustawienia aktualizacji
Do Windowsa 10 trafiły nowe ustawienia aktualizacji
Oskar Ziomek
22.05.2019 12:41

Majowa aktualizacja Windows 10, którą można już na własne życzenie pobierać, wprowadza do systemu kilka istotnych zmian. Jedna z nich dotyczy możliwości ustawień Windows Update, które odpowiadają za pobieranie łatek bezpieczeństwa i aktualizacji funkcji systemu.

Producent odświeżył interfejs tej części ustawień, zgodnie z zapowiedzią wprowadzając do nich nową opcję odraczania aktualizacji na 35 dni – także w przypadku Windowsa 10 w edycji Home. Zmianom uległ już główny ekran Windows Update, w efekcie czego informacje są tu teraz łatwiej dostępne.

Nowe ustawienia Windows Update w Windows 10 1903.
Nowe ustawienia Windows Update w Windows 10 1903.

Bez konieczności zagłębiania się w strukturę menu widać informacje o ustawionych godzinach aktywnego korzystania z komputera oraz skróty do dodatkowych opcji. Pierwszy przycisk pozwala wstrzymać aktualizacje na 7 dni, ale aby skorzystać z dłuższego czasu odroczenia, należy zajrzeć do Opcji zaawansowanych.

Historia aktualizacji.
Historia aktualizacji.

Na liście znalazł się także skrót do historii aktualizacji. Można się stąd dostać do listy zainstalowanych już poprawek, a tym samym zweryfikować, czy komputer jest aktualny. Oczywiście niezmiennie korzystać można także z przycisku Sprawdź aktualizacje, który poskutkuje sprawdzeniem, czy jakieś łatki nie czekają na pobranie i instalację.

Zaawansowane opcje w Windows Update

Bardziej wymagający użytkownicy znajdą wszystkie dodatkowe ustawienia wśród Opcji zaawansowanych. Zdecydować tu można między innymi o pobieraniu aktualizacji podczas korzystania z połączeń taryfowych oraz wyświetlaniu powiadomień.

Odraczanie aktualizacji na 35 dni.
Odraczanie aktualizacji na 35 dni.

Najbardziej interesująca jest jednak z pewnością możliwość odraczania aktualizacji nawet do 35 dni. Aby skorzystać z tej możliwości należy wybrać z rozwijanej listy dzień, do którego komputer nie będzie się interesować instalacją nowych aktualizacji. Po tym czasie działanie Windows Update zostanie przywrócone do normalnego stanu, a komputer pobierze zaległe aktualizacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)