Nowe wersje pakietów TrustPort nie tylko ochronią, ale i posprzątają system

Nowe wersje pakietów TrustPort nie tylko ochronią, ale i posprzątają system
Redakcja

20.01.2015 11:18

Firma TrustPort właśnie zaprezentowała nowe wersje swojego oprogramowania zabezpieczającego. W jej ofercie znajdziemy cały komplet programów wyposażonych w różne moduły, dzięki czemu wybierzemy właśnie ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Najnowsza edycja to poprawki silnika skanowania, narzędzie do optymalizacji, a także nieco odświeżony interfejs.

Po zainstalowaniu nowej wersji lub dokonaniu bezpłatnej aktualizacji użytkownik zobaczy przede wszystkim nowy interfejs programu. Producent postanowił najwyraźniej zerwać z stosowanymi do tej pory ciemnymi barwami, a także wyraźną plastycznością – okna produktów TrustPort są teraz pełne jasnych kolorów, a także wyraźnie spłaszczone na wzór coraz popularniejszego Flat Design. Dostęp do najważniejszych opcji nie zmienił się, został za to wyraźnie rozszerzony: po lewej stronie znajdują się informacje o stanie ochrony, po prawej kafelki pozwalające na włączanie i wyłączanie poszczególnych składników programu. Zaawansowane ustawienia są wciąż schowane w dodatkowym, osobnym oknie – pozwalają na dokładne ustawienie pakietu i wszystkich jego składników. Zaawansowani użytkownicy nie mają więc powodów do narzekań na zmiany w interfejsie.

Obraz

Jedną z nowości znajdziemy na wspomnianych wcześniej kafelkach – jest nim moduł Optima, który odpowiada za optymalizację pracy komputera. Z jego poziomu możemy bardzo szybko usunąć wszystkie zbędne pliki jak np. dane tymczasowe przeglądarek i instalatorów, dokonać czyszczenia rejestru (np. nieistniejące pliki startowe, wspólne biblioteki DLL, ścieżki do usuniętych aplikacji), a także wykonać optymalizację ułożenia plików na dysku, która umożliwi szybszy dostęp do nich. Ostatnia z tych opcji wykrywa dyski półprzewodnikowe, nie musimy się więc martwić o żywotność naszych SSD. Moduł przed wykonaniem swoich zadań pozwala na uruchomienie analizy, z której dowiemy się, jakie efekty przyniesie optymalizacja. Druga z nowości to znacznie ulepszony jeden z silników skanujących, jaki jest wykorzystywany w programach TrustPort. Przypominamy, że te programy w warstwie antywirusowej korzysta nie z jednego, a łącznie trzech różnych silników do wykrywania szkodliwego oprogramowania.

Producent zaktualizował wszystkie wersje swoich pakietów, które nadal występują w takich samych edycjach. Znajdziecie je oczywiście w bazie aplikacji naszego serwisu: TrustPort Antivirus, który zapewnia podstawową ochronę antywirusową i moduł inspektora aplikacji; wersję TrustPort Internet Security, wyposażoną dodatkowo w zaporę sieciową, moduł skanowania poczty elektronicznej, a także ochrony przed niebezpiecznymi witrynami; najbardziej rozbudowaną edycję TrustPort Total Protection, która posiada również moduł trwałego usuwania plików i tworzenia szyfrowanych sejfów. Oprócz tego zaktualizowana została wersja przenośna TrustPort USB Antivirus do skanowania z pamięci przenośnej, a także pakiet narzędzi TrustPort Tools – zawiera on składniki, dzięki którym możemy zabezpieczyć poufne dane np. menadżer haseł, a także funkcję tworzenia zaszyfrowanych dysków. Aktualizacja do nowych wersji jest bezpłatna dla posiadaczy ważnych licencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)