Nowe Wine 2.12: Wiedźmin 3 na Linuksie wygląda świetnie

Nowe Wine 2.12: Wiedźmin 3 na Linuksie wygląda świetnie

Nowe Wine 2.12: Wiedźmin 3 na Linuksie wygląda świetnie
12.07.2017 23:53

Czy Linux nadaje się do gier, także tych poważnych gier? Znowym wydaniem Wine odpowiedź brzmi coraz bardziej tak. Coraz lepszewsparcie dla DirectX 10/11 i ułatwienie konfiguracji dlaużytkowników opensource’owych sterowników Mesa czynią z WineStaging 2.12 ważny krok naprzód w dziedzinie rozrywki na„pingwinie”. Tak, granie w Wiedźmina 3 wchodzi w grę.

Wine 2.12 wspiera teraz mechanizmy Depth Bias i Depth Clamping wDirect3D 11. Ten pierwszy pozwala wielokątom na tej samejpłaszczyznie w przestrzeni jawić się jakby nie znajdowały się natej samej płaszczyźnie – otrzymują przesunięcie w osi z. Częstojest to wykorzystywane do rysowania cieni. Drugi dotyczy wyłączeniaprzycinania wierzchołków w osi z.

Dodano też obsługę kopiowania między zasobami zwykorzystaniem kompatybilnych formatów Microsoft DirectX GraphicsInfrastructure, warstwy wykorzystywanej do zarządzanianiskopoziomowymi zadaniami niezależnymi od DirectX (np. wyświetlaniewyrenderowanych ramek na wyjściu czy kontrolowanie krzywej gamma).

Gdy zachodzi taka konieczność, Wine 2.12 będzie teraz domyślnieużywać OpenGL Core context – czyli tych nowych funkcjiwprowadzonych z OpenGL 3.2. Core context będzie automatyczniewywoływane, gdy wykorzystywane są Direct3D 10 i 11, co wcześniejwymagało ręcznych zmian w konfiguracji wine dla poszczególnychgier.

Wydanie to przynosi też poprawki błędów renderowania w grachtakich jak Wiedźmin 3, Assasin’s Creed III i Trackmania Turbo.Wspomniane tytuły działają już naprawdę dobrze, ale to niewszystko – wreszcie można też bez problemów uruchomić GTA V na Radeonach pod opensource'owym sterownikiem.

Obraz

Pozostałe, niezwiązane z graniem ulepszenia dotyczą obsługisterownika dźwięku na Androidzie, lepszej wydajności przyasynchronicznym I/O, ulepszeń w parserze rejestru i rozpoczęciaprac nad obsługą interfejsu użytkownika MSI.

Zainteresowani skorzystaniem z Wine Staging powinni odwiedzić stronę z informacjami o repozytoriach binarnych paczek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (231)