Nowe wydanie Windows 10 w październiku. Nieoficjalnie nazwę znamy już dziś

Nowe wydanie Windows 10 w październiku. Nieoficjalnie nazwę znamy już dziś

Nowe wydanie Windows 10 w październiku. Nieoficjalnie nazwę znamy już dziś
12.07.2018 21:35, aktualizacja: 12.07.2018 22:17

Nazwy kolejnych wydań wiodących systemów operacyjnych w zasadzie nie mają większego znaczenia, a w przypadku Windowsa czy Androida znacznie bardziej przejrzyste jest po prostu stosowanie numeracji. Z jakiegoś powodu jednak wzmianki o nazwach kolejnych wersji wzbudzają sporo emocji.

Tak było ostatnio z Androidem 9.0, który najpewniej nosił będzie nazwę Pistachio, tak też jest za każdym razem z Windowsem. Dotąd Microsoft raz dwukrotnie stawiał na twórców – w zeszłym roku otrzymaliśmy bowiem Creators Update i Fall Creators Update.

W tym roku pierwsze wydanie nosiło nazwę April Update. Rzutem na taśmę zresztą, bo zostało udostępnione ostatniego dnia tego miesiąca. Microsoft otarł się o kompromitację (kwietniowe wydanie w maju!), ale wyszedł obronną ręką. Według nieoficjalnych informacji Microsoft całkowicie rezygnuje z „twórczego” nazewnictwa i jesienią także otrzymamy wydanie, które nazwę odziedziczy po miesiącu premiery.

Tak przynajmniej twierdzi WalkingCat, sprawdzone źródło niezliczonych przecieków z Redmond i tropiciel zakaumuflowanych w Windowsie nowinek. Według niego, wydanie Redstone 5 nosić będzie rynkową nazwę Microsoft Windows 10 October 2018 Update.

Uwagę zwraca fakt, że według WalkingCata do nazwy trafi także rok. Niewykluczone zatem, że Microsoft na dłużej lub wręcz na stałe chce pozostać przy tego typu nomenklaturze. Na potwierdzenie zapewne trzeba będzie czekać do października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)