Nowe zasady przyznawania ulgi internetowej

Nowe zasady przyznawania ulgi internetowej

Marcin Paterek
25.10.2012 12:52

Sejm przyjął zaproponowane przez Senat poprawki do nowelizacji ustawy o PIT, dzięki którym ulga internetowa nie zniknie, ale będzie dostępna dla węższego grona osób. Kwota odliczenia ma pozostać bez zmian.

Przegłosowane zmiany zakładają, że ulga będzie przysługiwać tylko tym podatnikom, którzy nie odliczali jej w latach 2005-2011 lub po raz pierwszy uwzględnią ją w zeznaniu za 2012 rok. Co więcej, z ulgi będzie można skorzystać tylko w dwóch następujących po sobie latach. Nie zmieni się za to kwota odliczenia, która wynosi 760 zł. Projekt nowelizacji zakłada, że zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2013 roku.

Obraz

Zgodnie z projektem przygotowanym przez resort finansów, na początku października Sejm zagłosował za likwidacją ulgi internetowej. Jednak w ubiegłym tygodniu Senat zaproponował dwie poprawki, które zakładały utrzymanie możliwości odliczenia przy jednoczesnym zaostrzeniu zasad jego przyznawania. Zmiany mają zachęcić do zakładania łączy internetowych zwłaszcza osoby uboższe i mieszkające w mniejszych miejscowościach. Ministerstwo Finansów zgodziło się na taką wersję projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)