Noworoczne postanowienia: aplikacje, z którymi rzucisz palenie

Noworoczne postanowienia: aplikacje, z którymi rzucisz palenie

Noworoczne postanowienia: aplikacje, z którymi rzucisz palenie
05.01.2016 15:50

Palacze nie bez powodu mówią, że rzucanie palenia jest proste, bo robili to już kilkanaście razy. Walka z nałogiem to jedno z popularniejszych postanowień noworocznych, choć wymaga ogromnego wysiłku i wsparcia z wielu stron. Aplikacje mobilne także tu mogą pomóc – oto kilka naszym zdaniem najciekawszych:

Smoke Free, stop smoking help

Smoke Free to jedna z najpopularniejszych aplikacji, wspierających przy rzucaniu palenia. Użytkownik w nagrodę za wytrwałość może liczyć na kolejne odznaki, na przykład po dobie bez papierosa. Aplikacja oferuje też specjalne scenariusze, które pozwolą zmienić rzucanie palenia w przygodę. Ta opcja jest jednak płatna i kosztuje 19,99 zł.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W darmowej części aplikacji można wpisać informacje o swoich papierosach i liczbie spalanych dziennie sztuk. Na tej podstawie aplikacja będzie obliczać kwoty, które zostałyby wydane na papierosy.

Ponadto aplikacja podaje czas od ostatniego papierosa, a w notesie pozwala zapisywać informacje na temat stanu zdrowia i nastroju. Na wykresach można także obserwować, jak spada ochota na palenie, a wraz z nią liczba wypalanych dziennie papierosów.

Pobierz: Android, iOS

Cigarette Analytics

Aplikacja Cigarette Analytics pomaga ograniczyć lub rzucić palenie, dostarczając spore ilości danych na temat zwyczajów palacza. Skorzystają na tym przede wszystkim osoby, dla których motywacją są liczby i wykresy.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Podstawą jest dziennik, w którym można zapisywać wypalone papierosy, razem z ich marką, zawartością i czasem palenia. Na bazie dziennika aplikacja obliczy ile ktoś pali, średnią liczbę papierosów na dzień, kwotę wydaną, ilość przyjętej nikotyny, czas spędzony na paleniu, czas na jednego papierosa i tym podobne. Dane można obejrzeć na wykresach, co pomaga śledzić postępy.

W dzienniku znajdziemy bazę ponad 400 marek papierosów do wyboru, a także możliwość dodawania własnych i uzupełniania danych na ich temat. W ustawieniach można wyznaczyć sobie cele, jak redukcja palenia o połowę w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Można także wybrać jakie informacje będą prezentowane na ekranie głównym aplikacji.

Obraz

Aplikacja jest dostępna za darmo i będzie spełniać swoje zadanie, jednak warto sięgnąć do portfela. Aplikacji towarzyszy 5 widżetów, z czego tylko dwa najprostsze są darmowe.

Pobierz: Android

Desmoxan

Z pewnością widzieliście w telewizji reklamę suplementu diety o tej nazwie. Producent stworzył także aplikację mobilną, która ma pomóc palaczom w walce. Choć aplikacja powiązana jest z kuracją konkretnym suplementem, można z niej korzystać także samodzielnie.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W aplikacji znajdziemy licznik niewypalonych papierosów i zaoszczędzonych dzięki temu pieniędzy. Aby lepiej pokazać, ile są warte oszczędności, aplikacja mówi, na co można je przeznaczyć – na przykład na bilet do kina czy porządne etui na telefon. Znajdziemy tu także kilka ciekawostek, związanych z paleniem i ze zdrowiem. Można także ustawiać własne cele, na przykład tydzień bez papierosa.

Pobierz: Android, iOS

Quit Pro: Stop Smoking Now

Aplikacja Quit Pro podchodzi do tematu rzucania nałogu od strony behawioralnej. Znajdziemy tu nie tylko motywujące liczniki, pokazujące poziom oszczędności, ale przede wszystkim wizualizacje sytuacji i miejsc, które skłaniają do palenia.

Quit Pro: your own personal coach to help you quit smoking

W Quit Pro osoba rzucająca nałóg ma za zadanie notować, kiedy powstrzymała się przed zapaleniem papierosa, a kiedy uległa. Do każdego wpisu należy dołączyć etykietę oznaczającą sytuację, a na podstawie lokalizacji telefonu informacja zostanie przypisana do miejsca. Tym sposobem można sprawdzić, jakie sytuacje najczęściej wywołują pociąg do papierosów, a w jakich łatwiej go unikać. To wszystko oczywiście po to, by można było te wzorce zmienić lub bardziej się pilnować w sytuacjach kryzysowych.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Aplikacja nie wymaga zakładania konta i można z niej korzystać bez połączenia z Internetem. Podstawowa wersja jest darmowa i oferuje kilka podstawowych sytuacji, które można przypisać do palenia. Za pełny zestaw trzeba zapłacić.

Pobierz: Android, iOS

Craving to Quit

W aplikacji Craving to Quit znajdziemy 3-tygodniowy program rzucania palenia, przygotowany przez Judsona Brewera, psychiatrę pracującego na Uniwersytecie Yale. Aplikacja została przygotowana w języku angielskim, ale porady i filmy zostały przygotowane tak, by podstawowa znajomość języka była wystarczająca.

Craving To Quit

By korzystać z aplikacji można założyć konto na stronie CravingToQuit.com i sięgnąć po kartę kredytową (1 dolar dziennie lub 39 dolarów „dożywotnio”), ale nie jest to konieczne. Można także korzystać z niej jako gość i przejść przez cały trening.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Terapia składa się z krótkich wykładów, wyjaśniających między innymi jak przyzwyczajamy się do palenia, oraz porad, jak radzić sobie, gdy potrzeba zapalenia papierosa jest zbyt silna. Co jakiś czas aplikacja przypomina o sobie i prosi o odpowiedź na kilka pytań, co pozwoli monitorować postępy. Oczywiście w aplikacji znajdziemy także dziennik, w którym można zapisywać wypalone papierosy i śledzić postępy w rzucaniu nałogu.

Pobierz: Android, iOS

QuitNow! - Rzuć palenie

Przegląd zamyka aplikacja QuitNow, która została zaprojektowana tak, by ułatwić radzenie sobie z niepokojem wywołanym brakiem papierosów. Podstawowe funkcje aplikacji nie wyróżniają jej z tłumu – można w niej obliczyć zaoszczędzone pieniądze, czas, czas od ostatniego papierosa, a także sprawdzić, jak poprawi się stan zdrowia (na podstawie danych WHO).

W miarę rzucania nałogu użytkownik aplikacji będzie dostawał kolejne osiągnięcia. Najważniejszy jest jednak kontakt z ludźmi, którzy przechodzą przez podobny proces. Osiągnięcia można udostępniać w konwencjonalnych serwisach społecznościowych, a ponadto można w aplikacji komunikować się z innymi członkami społeczności.

QuitNow! - Quit smoking with your smartphone

Podstawowe funkcje aplikacji są dostępne za darmo. 44 dodatkowe osiągnięcia i dostęp do czatu, także w języku polskim, można dokupić z poziomu aplikacji. Cena (w chwili pisania artykułu obniżona o 30%) to niecałe 11 złotych.

Mam nadzieję, że opisane tu aplikacje pomogą Wam wytrwać w noworocznych postanowieniach. Przede wszystkim jednak życzymy wytrwałości i silnej woli – tego żadna aplikacja nie zastąpi.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)