Noworoczne postanowienia: masz karnet na siłownię… i co dalej?

Noworoczne postanowienia: masz karnet na siłownię… i co dalej?

Noworoczne postanowienia: masz karnet na siłownię… i co dalej?
09.01.2016 11:00

Jeśli pod wpływem noworocznego optymizmu ktoś z Was kupił karnet na siłownię albo postanowił ćwiczyć w domu, ale nie wie co dalej, może sięgnąć po profesjonalny trening na smartfonie. Opisane poniżej aplikacje świetnie nadają się do ćwiczenia w domu lub na siłowni (ze słuchawkami). W każdej z nich znajdziecie program dla nowicjuszy, który pozwoli zbudować podstawy dla dalszych treningów.

Workout Trainer firmy Skimble

Aplikacja Workout Trainer, połączona z serwisem Skimble, to prawdziwa kopalnia zasobów treningowych, przygotowanych przez zawodowych trenerów. Po zalogowaniu znajdziemy tu ogromną kolekcję gotowych treningów, dłuższych i krótszych, na każdą grupę mięśni i na dowolnym poziomie zaawansowania.

Treningi można odtwarzać w czasie ćwiczenia i wiele z nich zostało opatrzonych filmami, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń. Każdy kurs można zapisać na urządzeniu do odtwarzania bez połączenia z Internetem, więc można spokojnie zabrać smartfon na siłownię albo w plener.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Poza sesjami treningowymi w Skimble można znaleźć także całe plany na kilka tygodni. Aplikacja wpisze odpowiednie sesje w kalendarz i będzie o nich przypominać. W dogodnym momencie można odtworzyć trening.

Oczywiście nie zabrakło tu elementu społecznościowego. Można ćwiczyć razem ze znajomymi, porównywać wyniki, śledzić postępy i dzielić się ulubionymi zestawami ćwiczeń. Ponadto można obserwować ulubionych trenerów i zbierać dostępne treningi w kolekcjach.

350171198162298817

Wreszcie można tworzyć własne treningi z dostępnych w bazie ćwiczeń lub „przepisać” do aplikacji plan ułożony przez trenera. Ćwiczenia są podzielone według partii mięśniowej oraz potrzebnego wyposażenia – hantle, ciężary, maszyny, piłka szwajcarska (gym ball), odważnik z rączką (kettlebell), sztanga, gumy, drążek, sprzęt kardio i tym podobne. Nie brak też ćwiczeń, które można wykonywać w domu, wykorzystując krzesło bądź ściany. Lista jest co prawda opisana w języku angielskim, ale ilustracje wszystko wyjaśnią.

Aplikacji Skimble można z powodzeniem używać w darmowej wersji, ale warto sięgnąć po wersję Pro – cennik jest bardzo przystępny. Za 3 dolary miesięcznie lub 20 rocznie można uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych treningów, ukryć reklamy, korzystać z głosowego wsparcia wirtualnych trenerów i forum. Abonament Pro+, kosztujący 7 dolarów miesięcznie lub 60 rocznie, pozwala ponadto odtwarzać treningi na komputerze. Abonament Skimble jest także na liście prezentów, jakie otrzymują użytkownicy smartfonów Samsunga i warto go aktywować.

Pobierz: Android, iOS

Runtastic Results

Firma Runtastic przygotowała pełny zestaw aplikacji, które pomogą w treningu w domu lub na siłowni. Podstawą jest tu Runtastic Results, w której znajdziemy gotowe, kilkuminutowe treningi, a po wykupieniu abonamentu także spersonalizowany plan żywienia i ćwiczeń, dopasowany do celu, jaki chcemy osiągnąć. Treningi można oczywiście oglądać w postaci profesjonalnie przygotowanych filmów z podpowiedziami dotyczącymi ćwiczeń i dynamiczną muzyką. Filmy można zapisać na urządzeniu do odtwarzania offline.

Za darmo można przejść przez kilka pierwszych treningów i przeczytać pierwszy z artykułów dotyczących żywienia. Za dostęp do dalszych etapów trzeba zapłacić. miesięczny abonament kosztuje 43 złote.

350171198162692033
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz: Android

Pupa, nogi i sześciopak

Firma Runtastic przygotowała także mniejsze, tematyczne aplikacje z ćwiczeniami na wybrane partie mięśni. Ćwiczenia na brzuch z „sześciopakiem” znajdziemy w aplikacji Runtastic Six Pack Abs Workout. Dla pań marzących o zgrabnych udach i jędrnych pośladkach powstał Runtastic Butt Trainer Workout. Zgrabne i silne nogi pomoże uzyskać Runtastic Leg Workout Trainer. W każdej z aplikacji znajdziemy gotowy trening, przy czym dostęp do podstawowego poziomu jest bezpłatny, pełna wersja każdego z nich kosztuje 8 złotych.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W aplikacjach można wybrać muzykę do ćwiczeń z pamięci urządzenia i można z powodzeniem ćwiczyć ze słuchawkami, gdyż wirtualny trener będzie odliczał serie i powtórzenia.

Runtastic Butt Trainer: Android, iOS Runtastic Six Pack Abs Workout: Android, iOS, Windows Phone Runtastic Leg Workout Trainer: Android, iOS

Trochę rywalizacji nie zaszkodzi

Runtastic ma w swojej ofercie także aplikacje dla chcących osiągnąć cel innego typu, na przykład „1000 pompek w styczniu”. Służą do tego cztery bardzo podobne i pomysłowe aplikacje: Runtastic Push-Ups Workout do robienia pompek, Runtastic Sit-Ups Abs Workout do brzuszków, Runtastic Squats Workout do przysiadów i Runtastic Pull-ups Workout do podciągania na drążku.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Aplikacje wykorzystują system odznak i rywalizacji online jako motywację do ćwiczeń. Co ciekawe, powtórzenia zliczane są automatycznie – pompki wykonujemy tak, by zbliżać twarz do ekranu telefonu, brzuszki z telefonem na piersi. Postępy każdego dnia prezentowane są na wykresach, za przekraczanie kolejnych granic przyznawane są odznaki. Co ważne, aplikacje bezproblemowo wymieniają dane między sobą, więc w każdej z nich zobaczymy odznaki z reszty zestawu.

350171198163412929
 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Runtastic Sit-Ups: Android, iOS, Windows Phone Runtastic Push-Ups: Android, iOS, Windows Phone Runtastic Pull-Ups: Android, iOS, Windows Phone Runtastic Squats: Android, iOS, Windows Phone

Daily Yoga

Daily Yoga to świetna aplikacja z sesjami różnej długości i całymi programami treningowymi, złożonymi z asan (pozycji jogi). Treningi tego typu mają bardzo dobry wpływ na elastyczność, ale też redukują napięcia, a prawidłowo wykonywane łagodzą stres.

W bazie znajdziemy programy ćwiczeń i sesje tematyczne (redukcja stresu, poprawa elastyczności, trening mięśni brzucha czy wprowadzenie do medytacji) o różnym stopniu zaawansowania, różnej długości, darmowe i płatne. Każdą sesję można przeglądać krok po kroku, by lepiej opanować pozycje.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Każdy zestaw asan został opatrzony komentarzem, a w tle odtwarzana jest łagodna muzyka, którą można zmienić na własną. Poza możliwością ćwiczenia z wirtualnym trenerem Daily Yoga daje dostęp do różnych funkcji społecznościowych. Można między innymi zdobywać odznaki za wykonane sesje, komentować, dyskutować z innymi użytkownikami i śledzić aktywność innych joginów.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Pobierz: Android, iOS

Exercise Timer

Ta aplikacja to klasyczny zegar do ćwiczeń, który przyda się przy treningach bazujących na czasie, jak ćwiczenia interwałowe (HIIT) czy tabata. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze – po uruchomieniu należy wybrać schemat czasowy i dotknąć ekran, by rozpocząć odliczanie. Pod koniec odcinka każdy smartfon będzie wibrował, więc nie trzeba obserwować ekranu w czasie ćwiczeń. Dźwięki, powiadomienia i wibracje można zmieniać w ustawieniach aplikacji.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W aplikacji można także tworzyć własne schematy czasu ćwiczeń i odpoczynku. Ponadto z płatnej wersji aplikacji można korzystać na zegarkach z Android Wear, dzięki czemu nie trzeba nosić ze sobą telefonu podczas ćwiczeń.

Pobierz: Android

Mamy nadzieję, że zaprezentowane tu aplikacje przydadzą się Wam na siłowni i podczas domowych ćwiczeń. Wbrew pozorom do lata nie zostało wiele czasu i warto już teraz zacząć dbać o kondycję i sylwetkę.

Ćwiczenia to w wielu przypadkach za mało, by zrzucić lub zdobyć kilka kilogramów. Jeśli szukacie aplikacji pomagającej utrzymać dietę, zajrzyjcie do przeglądu z 4 stycznia. Więcej aplikacji sportowych znajdziecie w artykule o przygotowaniu do sportów zimowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)