Nowość dla fotografa i jego Maca: Aurora HDR

Nowość dla fotografa i jego Maca: Aurora HDR

Nowość dla fotografa i jego Maca: Aurora HDR
19.11.2015 18:07

Aurora HDR to zupełnie nowy i bardzo dobry program dla systemu OS X, przeznaczony do składania obrazów HDR. W naszej bazie programów znajdziecie jego wersję próbną.

Obraz

Program Aurora HDR ma wszystko, czego potrzeba, by złożyć z kilku zdjęć, naświetlonych w różny sposób, powalający obraz o szerokiej rozpiętości tonalnej. Znajdziemy tu możliwość poprawienia barw i detali zdjęć, nakładania zmian na warstwach, pędzle do malowania masek warstw, winiety i różne efekty do stylizacji. Najważniejsze jest jednak to, że program został wyposażony w autorskie algorytmy mapowania tonów, dostarczy więc zupełnie inne efekty niż dobrze znane Photomatix czy HDR Expose. Przed połączeniem zdjęć można skorzystać z dopasowania pozycji i usunąć „duchy”, czyli ślady pozostawione po poruszających się obiektach.

Opisana wyżej, podstawowa wersja programu kosztuje 39,99 dolara. Dostępna jest także wersja Aurora HDR Pro za 99 dolarów, która ponadto oferuje nieograniczoną liczbę warstw i możliwość składania nieograniczonej liczby zdjęć z maskowaniem jasności. Ponadto znajdziemy tu moduł do wywoływania RAW-ów i możliwość poprawienia błędów obiektywu, jak aberracje chromatyczne. Aurora HDR Pro może pracować samodzielnie lub jako wtyczka do Photoshopa i Lightrooma. W tej cenie dostaniemy licencję pozwalającą na instalację programu na pięciu Macach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W wersji Pro w programie znajduje się także kilka wbudowanych ustawień, przygotowanych specjalnie dla niej przez Treya Ratcliffa, fotografa i cenionego nauczyciela. Można także kupić pakiet złożony z Aurora HDR Pro i materiałów szkoleniowych autorstwa Ratcliffa za 129 dolarów. Sporo materiałów można obejrzeć za darmo na stronie producenta.

Obraz

Wersję demonstracyjną programu Aurora HDR Pro, bez możliwosći zapisywania obrazów, znajdziecie w naszej bazie programów. Jeśli nie macie odpowiednio przygotowanych serii zdjęć, możecie pobrać pakiety próbne ze strony MacPhun.

Polecamy też inne programy producenta – darmowy Intensify do manipulacji kolorami, praktyczną przeglądarkę zdjęć Snapselect, Tonality do stylizacji, Noiseless do usuwania szumów oraz Snapheal, który usunie niechciane elementy zdjęć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)