Nowość w Gmailu. Dotyczy wybranych urządzeń

Nowość w Gmailu. Dotyczy wybranych urządzeń

Gmail
Gmail
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
21.10.2023 13:50, aktualizacja: 21.10.2023 14:00

Gmail wprowadza nowość, która znacząco zwiększy wygodę korzystania z aplikacji mobilnej. Trzeba przy tym jednak zaznaczyć, że nie będzie ona miała zastosowania w większości tabletów. Nowa funkcja została stworzona z myślą o tabletach i składanych telefonach.

Gmail wprowadza nową funkcję, dzięki której korzystanie z aplikacji mobilnej do obsługi poczty e-mail będzie znacznie wygodniejsze. Udostępniona nowość nie będzie dotyczyć każdego, ponieważ jest skierowana do posiadaczy składanych smartfonów i tabletów. Te dwie grupy klientów z pewnością docenią nowe rozwiązanie.

Google podjęło działanie, które usprawniają działanie aplikacji Gmail na ekranach w pozycji horyzontalnej. Korzystając z tego rodzaju urządzeń ekran aplikacji podzielony jest na pół - na jego lewej części wyświetla się lista wiadomości, a po kliknięciu w jedną z nich, jej treść pojawia się na prawej części ekranu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje serwis 9to5Google, nowa funkcja usprawnia otwieranie przesyłanych za pośrednictwem maili załączników i linków. Od tej pory nie będą one otwierać się w przeglądarce Google Chrome w trybie pełnoekranowym. Zamiast tego ukryta zostanie lewa część ekranu, która zawiera skrzynkę odbiorczą (listę wiadomości).

Czytana wiadomość zostanie wówczas przeniesiona na lewą część ekranu. Na prawej jego części otworzy się przeglądarka, w której podejrzymy przesłany link lub załącznik. Zdecydowanie zwiększa to wygodę korzystania z urządzeń z większym ekranem, wykorzystując przy tym ich budowę.

Rozmiar okien może być regulowany przez przesuwanie ich granicy. Funkcja jest już dostępna, choć może być tak, że niektórzy użytkownicy poczekają na nią kilka dni, ponieważ jest udostępniana użytkownikom na całym świecie.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)