Nowość w Google Now: wyszukiwanie na każdym ekranie także po polsku

Nowość w Google Now: wyszukiwanie na każdym ekranie także po polsku

Nowość w Google Now: wyszukiwanie na każdym ekranie także po polsku
Łukasz Maślanka
25.05.2016 09:39

Jeśli korzystacie z usługi Google Now, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wreszcie reaguje ona na komendę OK Google niezależnie od tego, z jakiej aplikacji aktualnie korzystamy.

Obraz

Dotychczas fraza OK Google uruchamiała google’owego asystenta tylko wtedy, gdy wymawialiśmy ją na głos podczas przeglądania któregoś z ekranów głównych smartfonu lub tabletu. Nie działała zaś opcja włączania Google Now np. wtedy, gdy przeglądaliśmy strony WWW w przeglądarce lub rozmawialiśmy z przyjaciółmi za pomocą jednego z komunikatorów internetowych.

Teraz to się zmieniło. W ustawieniach aplikacji Google (sprawdzaliśmy wersję 5.14.28.21 na Androidzie 6.0.1) w sekcji Wyszukiwanie głosowe oraz Wykrywanie OK Google pojawiły się nowe możliwości. Można zaznaczyć, czy chcemy, aby fraza ta była aktywna na dowolnym ekranie (pod warunkiem, że nasze urządzenie jest odblokowane).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google włączyło też możliwość ustawienia frazy OK Google jako próbki zaufanego głosu. Wydając tę komendę, możemy odblokować smartfon.

Obraz

To kolejne możliwości w usłudze Google Now, które wreszcie pojawiły się w Polsce. Wcześniej tego typu rarytasy były dostępne tylko wtedy, gdy zmieniliśmy główny język urządzenia na angielski. Teraz można się obyć bez tego typu wariacji, a Google Now w naszym kraju doczekało się kolejnej przydatnej funkcji. W ten sposób ten smartfonowy asystent stał się jeszcze ciekawszą usługą. Jeśli chcecie sprawdzić, co jeszcze potrafi Google Now w Polsce, zapraszamy do naszego przewodnika, w którym wzięliśmy tę usługę pod lupę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)