Nowość w WhatsApp. Niebawem przetestujemy multikonto

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

16.06.2023 11:07, aktual.: 16.06.2023 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp pracuje nad nową funkcją. W wersji beta aplikacji pojawiła się możliwość korzystania z więcej niż jednego konta. To kolejna z nowości, która może przysłużyć się większej uniwersalności komunikatora.

WhatsApp niebawem może otrzymać nową funkcję, która prawdopodobnie przypadnie do gustu osobom, które korzystają z komunikatora na potrzeby prowadzenia biznesu. W serwisie WABetaInfo możemy przeczytać, że do aplikacji niebawem może trafić możliwość obsługi więcej niż jednego konta.

Jakiś czas temu WhatsApp umożliwił użytkownikom korzystania z jednego konta na więcej niż jednym urządzeniu, co z pewnością ułatwiło funkcjonowanie w przedsiębiorstwie. Niedawno pisaliśmy o możliwym wdrożeniu opcji korzystania z WhatsAppa bez numeru telefonu. Teraz testowane jest rozwiązanie, które umożliwi korzystanie z tzw. multikont, czyli pozwoli obsługiwać więcej niż jedno konto z poziomu jednego urządzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Funkcję dostrzeżono w wersji 2.23.13.5 aplikacji WhatsApp Business na urządzenia z systemem Android. Dziennikarze serwisu WABetaInfo twierdzą, że funkcja ta jest kompatybilna ze standardowym WhatsAppem i można zakładać, że trafi do wszystkich wersji komunikatora.

Na udostępnionym zrzucie ekranu możemy zaobserwować wygląd menu do przełączania między kontami. Po pierwszym zalogowaniu się na dane konto ma ono pozostawać z pamięci aplikacji do czasu ręcznego wylogowania się, dzięki czemu ułatwione ma być szybkie przełączanie między poszczególnymi kontami.

Możliwość przełączania kont ułatwi zarządzanie czasem. W łatwy sposób będzie można np. odciąć się od spraw zawodowych po zakończeniu pracy czy na urlopie, bez konieczności korzystania na przykład ze sklonowanych aplikacji.

Funkcja obsługi większej liczby kont jest obecnie rozwijana. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie udostępniona wszystkim testerom, a tym bardziej kiedy trafi do pełnej wersji aplikacji.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)