WhatsApp bez numeru telefonu? To może być wielka zmiana

WhatsApp bez numeru telefonu? To może być wielka zmiana

Nowość w WhatsApp
Nowość w WhatsApp
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
25.05.2023 12:38

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Jedną z jego zalet jest łatwość użycia - automatycznie importuje listę kontaktów na podstawie zapisanych w urządzeniu numerów telefonów. Możliwe, że niebawem opcja ta zostanie zmodyfikowana.

WhatsApp to komunikator, który opiera się na numerach telefonów, które użytkownik posiada na swojej liście kontaktów. Po uruchomieniu aplikacji możemy automatycznie zaimportować całą listę kontaktów, widząc przy tym, kto korzysta z WhatsAppa, a kto konta w aplikacji nie posiada. Niestety w pewnym stopniu ogranicza to kwestie bezpieczeństwa i prywatności.

Według informacji, które przekazuje serwis wabetainfo.com, deweloperzy pracują nad wdrożeniem do WhatsAppa możliwości identyfikacji nie po numerze telefonu, a po wybranej nazwie użytkownika. Póki co funkcja ta jest we wczesnej fazie rozwoju i została odkryta w wersji beta WhatsAppa 2.23.11.15 dedykowanej na urządzenia z systemem Android.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

WhatsApp miałby umożliwić wybór unikalnej nazwy użytkownika, dzięki czemu wystarczyłoby podzielić się nią z wybranymi osobami, aby umożliwić im skontaktowanie się z nami. Taka opcja może być szczególnie interesująca dla firm, które nie musiałyby wiązać profilu na WhatsAppie z konkretnym numerem telefonu, ale z pewnością docenią ją też użytkownicy indywidualni, zwłaszcza ci, którzy cenią sobie prywatność.

Nazwa użytkownika w WhatsAppie
Nazwa użytkownika w WhatsAppie© WABetaInfo

Na razie nie mamy jednak pewności, jak dokładnie będą działać nazwy użytkowników w WhatsAppie. Nie ma nawet pewności, czy faktycznie opcja ta będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, ani czy możliwe będzie na przykład ukrycie własnej nazwy użytkownika, jeśli ktoś będzie wolał posługiwać się numerem telefonu, a z pseudonimu korzystać tylko w określonych sytuacjach.

Dziennikarze serwisu wabetainfo.com potwierdzają jedynie, że rozmowy, które będą nawiązywane przy użyciu nazw użytkowników będą chronione przez szyfrowanie end-to-end w podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku standardowych rozmów w komunikatorze.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)