Nowość w WhatsAppie. Drobiazg, który przyda się każdemu

Nowość w WhatsAppie. Drobiazg, który przyda się każdemu

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
23.05.2023 14:52

WhatsApp nie zwalnia tempa i dodaje do swojego komunikatora kolejne funkcje. Zmiany dotyczą tym razem testowego WhatsAppa w wersji do instalacji na Windowsa, w której pojawiło się małe udogodnienie związane ze szkicami wiadomości.

Jak podaje WABetaInfo, do WhatsAppa 2.2319.4.0 na Windowsa, którego można zaktualizować z poziomu sklepu Microsoftu, trafił mały dodatek ułatwiający obsługę zapominalskim. Twórcy wprowadzili bowiem do komunikatora niewielkie oznaczenia na liście czatów, które przypominają, że w danej rozmowie rozpoczęto pisać jakąś wiadomość, ale jeszcze jej nie wysłano - innymi słowy jest szkicem.

To drobna zmiana w interfejsie WhatsAppa, ale dzięki temu użytkownicy zyskają kolejną opcję, która wymiernie ułatwi prowadzenie rozmów. Zwłaszcza podczas toczenia dialogów w kilku konwersacjach jednocześnie można łatwo przeoczyć jakąś treść, której nie udało się wysłać choćby przez przypadek. WhatsApp przypomni więc o tym napisem widocznym już na liście wszystkich konwersacji.

Napis "Draft" w anglojęzycznym WhatsAppie zwiastuje dostępny szkic wiadomości w danej konwersacji
Napis "Draft" w anglojęzycznym WhatsAppie zwiastuje dostępny szkic wiadomości w danej konwersacji© WABetaInfo

Warto pamiętać, że WhatsApp jest równolegle unowocześniany na wielu frontach. W aplikacji dopiero co wprowadzono między innymi możliwość edytowania wysłanych wiadomości, a w tle trwa testowanie tworzenia własnych naklejek z wykorzystaniem API oferowanych przez system iOS w urządzeniach Apple'a.

Czy warto kupić smartfon Huawei P60 Pro?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)