Nowość w WhatsAppie. Drobiazg, który przyda się każdemu

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

23.05.2023 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp nie zwalnia tempa i dodaje do swojego komunikatora kolejne funkcje. Zmiany dotyczą tym razem testowego WhatsAppa w wersji do instalacji na Windowsa, w której pojawiło się małe udogodnienie związane ze szkicami wiadomości.

Jak podaje WABetaInfo, do WhatsAppa 2.2319.4.0 na Windowsa, którego można zaktualizować z poziomu sklepu Microsoftu, trafił mały dodatek ułatwiający obsługę zapominalskim. Twórcy wprowadzili bowiem do komunikatora niewielkie oznaczenia na liście czatów, które przypominają, że w danej rozmowie rozpoczęto pisać jakąś wiadomość, ale jeszcze jej nie wysłano - innymi słowy jest szkicem.

To drobna zmiana w interfejsie WhatsAppa, ale dzięki temu użytkownicy zyskają kolejną opcję, która wymiernie ułatwi prowadzenie rozmów. Zwłaszcza podczas toczenia dialogów w kilku konwersacjach jednocześnie można łatwo przeoczyć jakąś treść, której nie udało się wysłać choćby przez przypadek. WhatsApp przypomni więc o tym napisem widocznym już na liście wszystkich konwersacji.

Napis "Draft" w anglojęzycznym WhatsAppie zwiastuje dostępny szkic wiadomości w danej konwersacji
Napis "Draft" w anglojęzycznym WhatsAppie zwiastuje dostępny szkic wiadomości w danej konwersacji© WABetaInfo

Warto pamiętać, że WhatsApp jest równolegle unowocześniany na wielu frontach. W aplikacji dopiero co wprowadzono między innymi możliwość edytowania wysłanych wiadomości, a w tle trwa testowanie tworzenia własnych naklejek z wykorzystaniem API oferowanych przez system iOS w urządzeniach Apple'a.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)