Nowość w WhatsAppie. Inteligentny czat

Nowość w WhatsAppie. Inteligentny czat

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © benchmark.pl
17.11.2023 11:51, aktualizacja: 17.11.2023 12:12

Czaty oparte o sztuczną inteligencję to pewnie jedna z największych internetowych atrakcji w 2023 r. Możliwość korzystania z nich pojawia się w kolejnych aplikacjach. Trafi też do popularnego komunikatora, jakim jest WhatsApp.

WhatsApp niebawem może otrzymać interesującą nową funkcję. Według informacji, które przekazała redakcja serwisu WABetaInfo, w wersji beta aplikacji na urządzenia z systemem Android pojawiła się możliwość integracji z czatem opartym o sztuczną inteligencję.

Nowa funkcja jest dostępna w wersji beta WhatsAppa, która oznaczona jest numerem 2.23.24.26. Sztuczną inteligencję w WhatsAppie zapowiadano już we wrześniu, a teraz funkcja ta w końcu trafia do szerszego grona testerów. Głównym zadaniem bazujących na sztucznej inteligencji czatów ma być wspieranie użytkowników w realizowaniu codziennych czynności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuczna inteligencja w WhatsAppie

Zamieszczony przez redakcję WABetaInfo zrzut ekranu pokazuje nową ikonę na ekranie czatów. W wersji beta, która wspiera sztuczną inteligencję, możliwe jest utworzenie czatu ze sztuczną inteligencję jednym kliknięciem, bez konieczności wyszukiwania go np. na liście kontaktów. Kliknięcie charakterystycznej ikony pozwala na otwarcie okna czatu z wirtualnym asystentem.

Sztuczna inteligencja w WhatsApp
Sztuczna inteligencja w WhatsApp© WABetaInfo

Niestety nie wiemy, kiedy nowa funkcja trafi do wszystkich użytkowników WhatsAppa. Z komentarzy internautów wynika, że tylko nieliczni otrzymali dostęp do testowania czatów opartych o sztuczną inteligencję.

Z informacji przekazywanych przez redakcję WABetaInfo wynika, że liczba osób, które będą miały okazję testować nową funkcję w wersji beta WhatsAppa na urządzenia z systemem Android, powinna rosnąć w najbliższych tygodniach. Należy przy tym jednocześnie podkreślić, że nie zostały podane żadne daty odnośnie debiutu czatów korzystających ze sztucznej inteligencji w pełnej wersji komunikatora WhatsApp.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)