Nowość w WhatsAppie. Ułatwi dostęp do ważnych treści

Nowość w WhatsAppie. Ułatwi dostęp do ważnych treści

Nowa funkcja w WhatsAppie
Nowa funkcja w WhatsAppie
Źródło zdjęć: © GETTY | Thomas Trutschel
30.03.2024 12:28, aktualizacja: 30.03.2024 12:52

WhatsApp w wersji beta otrzymuje nową funkcję. W testowej wersji komunikatora na Androida udostępniono funkcję podglądu przypiętych wiadomości. Ułatwi ona dostęp do ważnych treści, bez konieczności odrywania oczu od okienka czatu.

Redakcja serwisu WABeta Info poinformowała o nowej funkcji, która jest testowana w wersji beta WhatsAppa dedykowanej na urządzenia z systemem Android. Chodzi o możliwość podglądu przypiętych wiadomości. Nowość będzie stanowić więc usprawnienia dodanej niedawno funkcji komunikatora.

Możliwość przypinania maksymalnie trzech wiadomości w czacie WhatsAppa pojawiła się w wersji beta komunikatora dla Androida oznaczonej numerem 2.24.6.15. Umożliwia ona wyróżnianie określonych wiadomości, które mogą być przydatne w przyszłości. Do wersji 2.24.7.27 trafiła funkcja podglądu przypiętych wiadomości, co również może przydać się użytkownikom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Testowana funkcja pozwala na podgląd przypiętych wiadomości w okienku czatu. Jak podaje WABeta Info, identyfikacja treści przypiętych wiadomości ma być łatwiejsza. Jeśli przypięta wiadomość będzie zawierać grafikę, w widoku przypiętej wiadomości widoczna będzie jej miniatura. Do tej pory miniatur nie było, przez co nie dało się łatwo identyfikować przypiętych wiadomości bez tekstu.

WhatsApp z nowością – drobną, ale praktyczną

Choć nowinka, o której informuje WABeta Info, wydaje się być drobiazgiem, może okazać się szczególnie przydatna osobom, które często korzystają z przypiętych wiadomości. Nie będzie już konieczności wychodzenia z czatu, aby podejrzeć, co skrywa się w przypiętej wiadomości.

Jak informuje WABeta Info, funkcja podglądu przypiętych wiadomości jest obecnie w fazie rozwoju i ma zostać udostępniona w nadchodzącej aktualizacji.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)