Nowości Adobe dla parających się technologiami webowymi

Nowości Adobe dla parających się technologiami webowymi

25.09.2012 15:13, aktualizacja: 25.09.2012 16:31

Narzędzia związane z HTML i CSS rozwijane przez Adobe rosną w siłę. Z Adobe Labs wyszedł właśnie kolejny interesujący projekt — tym razem pozwalający zanurkować w świecie filtrów CSS (CSS Filters) i CSS Custom Filters, znanych wcześniej jako CSS Shaders, czyli autorskich efektów opartych o GLSL. Za pomocą narzędzia CSS FilterLab można także tworzyć własne efekty lub importować pliki z Gista (klienta GitHuba) zawierające kod shaderów w języku GLSL i przetestować efekt na przykładowych treściach.

Obraz

Praca z narzędziem odbywa się tak samo, jak praca z programem do animacji — oprócz narzędzi do edycji CSS mamy do dyspozycji oś czasu, klatki kluczowe i możliwość odtwarzania. Jest oczywiście możliwy eksport na GitHub.

Zapewne ważniejszą wiadomością będzie to, że na konferencji z serii Create The Web w San Francisco Adobe ogłosił wydanie nowych narzędzi i usług z linii Edge, które mają ułatwić tworzenie zgodnych ze standardami stron, treści cyfrowych i aplikacji mobilnych. W pakiecie znajdziemy spadkobiercę Edge Prewiev w osobie Edge Animate, czyli narzędzie do tworzenia animacji i elementów interaktywnych z użyciem HTML5, CSS i JavaScript, Edge Inspect — nowe wcielenie Shadow, dzięki któremu możliwe jest podglądanie projektu na różnych urządzeniach, Edge Code — implementację projektu Brackets, kolekcję czcionek Edge Web Fonts, bibliotekę Typekit i PhoneGap Build — narzędzia do „opakowywania” aplikacji mobilnych. Pod koniec roku do zespołu dołączy Edge Reflow — wizualny kreator skalowalnych układów treści dla ekranów o różnych rozmiarach, podobnie do najnowszego Dreamweavera.

Obraz

Aplikacje dostępne są w ramach darmowej subskrypcji Creative Cloud, ale warto na nie zwrócić uwagę nie tylko ze względu na cenę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)