Nowości dla filmowców w Adobe CC: lepsze animacje, lepszy dźwięk

Nowości dla filmowców w Adobe CC: lepsze animacje, lepszy dźwięk

Nowości dla filmowców w Adobe CC: lepsze animacje, lepszy dźwięk
13.09.2018 18:02, aktualizacja: 13.09.2018 23:03

Firma Adobe zdradziła nam, jakie nowości dla filmowców i animatorów pojawią się w tym roku w programach z pakietu Creative Cloud. Dostaniemy między innymi ulepszenia animacji w After Effects i Charcter Animatorze oraz narzędzia do automatycznego czyszczenia dźwięku w Premiere Pro i Audition. Nowości zostały tak rozplanowane, by można było wykonać jak najwięcej zadań bez przełączania się między programami.

Premiere Pro, program do nieliniowego montażu i edycji filmów, dostanie poprawione narzędzia Motion Graphics, służące do tworzenia ruchomych obrazów, nakładek, zaawansowanych efektów według podanych parametrów czy napisów z zaawansowaną kontrolą nad fontami. Jeszcze w tym roku narzędzie będzie pozwalało także na tworzenie wykresów i infografik przez przeciąganie zestawów danych prosto do szablonów programu. Wszystko po to, by jak najmniej czasu spędzić na żmudnym przepisywaniu danych i rzadziej przechodzić między Premiere Pro i After Effects podczas pracy.

350251955039528897

Premiere Pro i Audition dostaną również algorytmy automatycznie oczyszczające ścieżkę dźwiękową, pozwalające na podstawie prostych parametrów (suwaków) usunąć szumy tła bądź pogłos. Mechanizmy te rozpoznają zawartość ścieżki i dopasowują się w czasie rzeczywistym do aktualnych potrzeb. Adobe gwarantuje też, że algorytmy nie zostawią żadnego śladu w modyfikowanym klipie i będą w stanie uratować wiele kiepsko nagranych filmów. Audition dostanie też odświeżony widok wielu ścieżek i narzędzia pozwalające odtwarzać bez opóźnień 128 ścieżek i nagrywać 32 ścieżki bez dodatkowego sprzętu.

350251955039659969

Panel Lumetri, oferujący zaawansowaną kontrolę nad kolorem, dostanie z kolei selektywne narzędzia w Premiere Pro i w After Effects. Tradycyjne podejście do modelu HSL zostało nieco zmodyfikowane i będzie można pracować na grafie z dwiema osiami: Luma-nasycenie i odcień-odcień.

350251955039791041

After Effects, przeznaczony do tworzenia efektów specjalnych, dostanie bardziej elastyczne możliwości animacji. Będzie można na przykład symulować „organiczne” ruchy wokół wskazanego punktu centralnego z pomocą „szpilek” (Puppet pins, grafikę można „przyszpilić” w wybranym punkcie i poruszać nią w wybrany sposób). Będziemy też mieć większe możliwości w nadawaniu głębi efektów.

350251955039922113

Ponadto Premiere Pro i After Effects dostaną obsługę formatu VR180 Google'a, sprzętowego kodowania i dekodowania H/264 i HEVC, nowe tłumaczenia i skróty. Wiele efektów w After Effects zostało zoptymalizowanych do obliczania na GPU.

Relatywnie nowy Character Animator dostanie zapowiadane już narzędzie Characterizer, które pozwala szybko przygotować postacie na podstawie importowanej grafiki i rozpoznawania twarzy, można więc tworzyć animacje i synchronizować mimikę po prostu robiąc miny do kamery podłączonej do komputera. Program dostanie także interaktywne „magnesy” i nowy parametr fizyczny dla postaci, ulepszone animacje chodzenia i ruchu rąk.

Adobe przygotował także playlistę z któtkimi demonstracjami wszystkich nowości.

Programy z pakietu Creative Cloud dostępne są w abonamencie, ale można testować za darmo przez miesiąc, trzeba tylko założyć nowe konto w usłudze i pobrać klienta Creative Cloud, który pobierze konkretne programy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)