Nowości od Google — lepsze wyszukiwanie i bezpieczniejszy Flash

Marcin Paterek

09.08.2012 14:20, aktual.: 09.08.2012 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większa personalizacja wyników wyszukiwania, rozumienie naszych intencji i przedstawianie gotowych rozwiązań — tak w skrócie można opisać nowości, nad którymi pracuje Google. Ponadto koncern podał, że wtyczka Flash w najnowszym Chrome dla Windows znalazła się w ulepszonym sandboksie, który ma oferować poziom bezpieczeństwa podobny do przeglądarki.

Nowe rozwiązania mają pozwolić na szybsze zdobywanie i łączenie informacji. Dzięki powiązaniu Gmaila z wyszukiwarką, po wprowadzeniu zapytania silnik w pierwszej kolejności przeczesze nasze e-maile i wyświetli je nad tradycyjnymi wynikami. Natomiast jeśli zapytamy o „my flights”, Google przeszuka pocztę pod kątem biletów lotniczych, ułoży je chronologicznie i wyświetli w formie czytelnego wykresu. Kolejnym ulepszeniem ma być rozszerzenie na wszystkie kraje anglojęzyczne działalności Knowledge Graph — funkcji, która po wpisaniu w wyszukiwarce np. „hurricanes in 2008” wyświetli zebrane informacje o huraganach w tym okresie. Knowledge Graph trafi również do mobilnej wyszukiwarki Google Voice Search (dostępnej na Androidzie i iOS od wersji 4.2), co pozwoli przekształcić smartfona w mobilną asystentkę na kształt Siri.

Ostatnia nowość — ulepszony sandbox wtyczki Flash dla Windows — to efekt dwuletniej współpracy Google z Adobe. Firmy chwalą się, że wykorzystanie PPAPI pozwoliło na zmniejszenie ilości błędów o ok. 20%, przyśpieszenie działania wtyczki i poprawę bezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie jest ukłonem w stronę użytkowników Windowsa XP (według Google to ponad 100 milionów osób), którzy dotychczas byli pozbawieni sandboksowej ochrony. Wersja dla Mac OS X powinna pojawić się wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)