Nowości w Allo i Duo: Google zachęca do korzystania z własnych APK

Nowości w Allo i Duo: Google zachęca do korzystania z własnych APK

Nowości w Allo i Duo: Google zachęca do korzystania z własnych APK
23.03.2017 14:23

Google poinformowało o wprowadzeniu nowości w swoich komunikatorach adresowanych do niebiznesowych użytkowników, Allo i Duo. Trudno zakładać, że wpłynie to jakkolwiek na ich (niską) popularność, choć trzeba przyznać, że nowe funkcje mogą znaleźć swoich amatorów.

Duo był dotychczas skrajnie uproszczonym komunikatorem, który umożliwiał jedynie wideorozmowy. W ciagu najbliższych dni ma się to jednak zmienić i za pomocą Duo będzie można także przeprowadzać rozmowy głosowe. Nowość trafi zarówno na Androida, jak i iOS-a

Obraz

Większe nowości trafiły już jednak do Allo. Służyć on będzie teraz także jako aplikacja, dzięki której wysyłać można sobie pliki. Obsługiwane są pliki PDF, DOCS, ZIP, MP3 oraz – co może być pewnym zaskoczeniem – APK. Czyżby Google dostrzegło wreszcie ułomności sklepu Play i zachęca użytkowników do instalowania aplikacji z własnych źródeł?

W zasadzie w przypadku każdej dużej premiery użytkownicy na drugorzędnych rynkach skazani są na blokady geograficzne i inne ograniczenia, które nie mają związku z wymaganiami samych aplikacji. Trudno jednak oczekiwać, że zjawisko jest na tyle powszechne, aby zachęcić do instalowania Allo. Najnowsze wersje Allo i Duo znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)