Duo

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)
Pobierz program
lub zeskanuj:

Duo to nieskomplikowany komunikator służący do przeprowadzania wideorozmów. Rozpoczęcie korzystania z niego przebiega szybko i łatwo – do aktywacji aplikacji niezbędna jest weryfikacja numeru telefonu.

Następnie Duo przeszukuje listę kontaktów użytkownika i odnajduje na niej osoby, które już korzystają z komunikatora. Na ekranie głównym dostępne są przyciski pozwalające na przegląd kontaktów oraz rozpoczęcie wideorozmowy.

Funkcją wyróżniającą Duo jest Puk, puk, która opiera się na wyświetlaniu poglądu z kamery przyszłego rozmówcy jeszcze przed przyjęciem połączenia. Aplikacja wyświetla na ekranie Puk, puk także informacje na temat połączenia internetowego, za pośrednictwem którego realizowana jest wideorozmowa.

Podczas niej, po prawej stronie ekranu, dostępne są przyciski pozwalającego na obsługę najprostszych funkcji. Można dzięki nim na przykład wyciszyć mikrofon lub zmienić kamerę, z której obraz przesyłany jest do rozmówcy. Połączenie jest zaszyfrowane end-to-end.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w Allo i Duo: Google zachęca do korzystania z własnych APK

5
23.03.2017  •  Maciej Olanicki

Google poinformowało o wprowadzeniu nowości w swoich komunikatorach adresowanych do niebiznesowych użytkowników, Allo i Duo. Trudno zakładać, że wpłynie to jakkolwiek na ich (niską) popularność, choć trzeba przyznać, że nowe funkcje mogą znaleźć swoich amatorów. Duo był dotychczas skrajnie uproszczonym komunikatorem, który umożliwiał jedynie wideorozmowy. W ciagu najbliższych dni ma się to jednak zmienić i za pomocą Duo będzie można także przeprowadzać rozmowy głosowe. Nowość trafi zarówno na Androida, jak i iOS-a Większe nowości trafiły już jednak do Allo. Służyć on będzie teraz także jako…

Wideorozmowy w Google Duo zamiast tekstowych wiadomości w Hangouts

28
09.10.2016  •  Mateusz Budzeń

Do zestawu Aplikacji Google dołączone zostaną dwa nowe komunikatory – Duo i Allo. W założeniu mają one oderwać użytkowników od Facebook Messengera i Skype’a. Nowe aplikacje wypadają całkiem nieźle, więc po co nam jeszcze trzeci komunikator Google – Hangouts? Stanie się on opcjonalny na smartfonach z Androidem, chociaż co ciekawe, będzie zamiennikiem nie dla Allo, lecz dla Duo. Google poinformowało swoich partnerów, że zmieniony zostanie podstawowy zestaw wymaganych aplikacji w smartfonach z Androidem. Od grudnia, komunikator Hangouts będzie już opcjonalny. Oczywiście producenci będą mogli…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu