Nowości w Viberze: kopie zapasowe wiadomości i zakupy w aplikacji

Nowości w Viberze: kopie zapasowe wiadomości i zakupy w aplikacji

15.03.2017 19:55, aktual.: 15.03.2017 20:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie sporo nowości pojawiło się w komunikatorze Viber. Po ulegających samozniszczeniu wiadomościach, opisywaliśmy w ostatnim czasie analogiczne możliwości w przypadku całych rozmów. Dziś dostępna jest już nowa wersja aplikacji, a kolejne duże zmiany są w drodze.

Obraz

W najnowszej wersji Vibera pojawiła się funkcja tworzenia kopii zapasowych wiadomości. Korzystać z niej można po przejściu do ustawień. Viber nie oferuje do przechowywania kopii własnej infrastruktury, przez co konieczne jest połączenie aplikacji z kontem Google. Kopie zapasowe wiadomości, które zawierać będą tylko tekst, muszą być ręcznie zlecane przez użytkownika w menu Kopia zapasowa Viber. Przechowywane na Dysku Google dane nie będą szyfrowane.

Viber doczekał się także między innymi obsługi animowanych gifów, ale ciekawiej zapowiadają się nowości, które dopiero w komunikatorze się pojawią. Według twórców programu, przyszłością komunikatorów jest możliwość robienia zakupów wewnątrz aplikacji. Są oni zdania, że zakupy w Internecie mają wobec tradycyjnych pewne braki: nie oferują przyjemności, jaka płynie ze spędzania ze znajomymi czasu na zakupach i wzajemnym sobie doradzaniu.

Viber Introduces Instant Shopping

Ma się to zmienić właśnie dzięki Viberowi. Zapowiedziana dziś funkcja Instant Shopping oferuje podgląd katalogu partnerskich sklepów w oknie rozmowy. Nietrudno się domyślić, że najbardziej Viber skupia się na markach odzieżowych, dzięki czemu użytkownicy komunikatora będą mogli wkrótce konsultować przed zakupem swoje modowe wybory, a następnie przejść do strony sklepu i kupić produkt. Najnowszą wersję Vibera znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)