Viber Viber

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Viber to oficjalny klient coraz popularniejszego komunikatora, który jest bezpośrednim konkurentem dla usług takich jak Skype oraz WhatsApp. Umożliwia on darmową komunikację za pośrednictwem sieci internetowej, zarówno poprzez połączenia Wi-Fi jak i sieć komórkową GSM.

Viber to przede wszystkim rozmowy głosowe, które dzięki możliwości prowadzenia poprzez Wi-Fi mogą być zupełnie darmowe, a zarazem w jakości HD. Aplikacja synchronizuje bazę kontaktów z bazą zapisaną w telefonie. Ze względu na to, że identyfikatorem w komunikatorze jest numer telefonu, pozwala ona na automatyczne wykrycie znajomych, którzy również korzystają z Vibera. Oprócz prowadzenia rozmów głosowych na wzór Skype, komunikator pozwala także na wysyłanie wiadomości tekstowych.

Zaletą jest moduł szybkiej odpowiedzi, pozwalający na ekspresowe odpowiadania na wiadomości znajomych. Same wiadomości mogą zawierać emotikony, a także zdjęcia, prezentacje,dokumenty i filmy zawarte w galerii urządzenia mobilnego. Możliwe jest również udostępnianie innym swojej własnej lokalizacji. W aplikacji znajdziemy też sklep z naklejkami (animowanymi i statycznymi) do wysłania w wiadomościach, dostępnymi zarówno za darmo, jak też za opłatą. W aplikacji znajdziemy też odnośnik do sekcji z grami, w której zainstalujemy gry, w które możemy grać wspólnie ze znajomymi również korzystającymi z Vibera za pomocą usługi Viber Connect.

Komunikator obsługuje powiadomienia w trybie push, dzięki czemu nie wpływa znacząco na czas pracy urządzenia. Aplikacja jest zupełnie darmowa, nie wyświetla również żadnych reklam. Szatę graficzną Vibera dostosowano do niektórych wytycznych google'owego języka Material Design. To oznacza, że znajdziemy w niej wysuwane z lewej krawędzi ekranu menu, żywo nasycony kolor główny, charakterystyczny duży przycisk do obsługi kluczowych funkcji (w Viberze pozwala on wybrać numer telefonu) oraz animacje towarzyszące przechodzeniu między poszczególnymi zakładkami w aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

stabilność, lekkość, czytelny interfejs
nr telefonu jako nazwa użytkownika
ocena użytkownika
14.06.2015 22:48 • Recenzja do wersji 5.4.1.365

Bardzo przydatny program. Zdecydowanie mniej zasobożerny niż Skype. Wydaje mi się również że stabilniejszy. Inna zaleta to minimalistyczny interfejs. Program ie jest przepełniony funkcjami. Wszystko znajduję się tam gdzie być powinno, jest bardzo intuicyjny. Bardzo szybko synchronizuje wiadomości między komputerem a telefonem
Największą, według mnie wadą jest fakt, że jako nazwę użytkownika wpisuje numer telefonu. Nie wszystkim, z którymi kontaktuje się przez neta, chciałbym swój numer podać. Z drugiej jednak strony program synchronizuje kontakty z listą kontaktów w telefonie co jest przydatną funkcją.
Ogólnie program polecam.