r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Viber

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)

Aplikacja Viber to oficjalny klient coraz popularniejszego komunikatora, który jest bezpośrednim konkurentem dla usług takich jak Skype oraz WhatsApp. Umożliwia on darmową komunikację za pośrednictwem sieci internetowej, zarówno poprzez połączenia Wi-Fi jak i sieć komórkową GSM.

Galeria programu

Viber to przede wszystkim rozmowy głosowe, które dzięki możliwości prowadzenia poprzez Wi-Fi mogą być zupełnie darmowe, a zarazem w jakości HD. Aplikacja synchronizuje bazę kontaktów z bazą zapisaną w telefonie. Ze względu na to, że identyfikatorem w komunikatorze jest numer telefonu, pozwala ona na automatyczne wykrycie znajomych, którzy również korzystają z Vibera. Oprócz prowadzenia rozmów głosowych na wzór Skype, komunikator pozwala także na wysyłanie wiadomości tekstowych.

Zaletą jest moduł szybkiej odpowiedzi, pozwalający na ekspresowe odpowiadania na wiadomości znajomych. Same wiadomości mogą zawierać emotikony, a także zdjęcia, prezentacje,dokumenty i filmy zawarte w galerii urządzenia mobilnego. Możliwe jest również udostępnianie innym swojej własnej lokalizacji. W aplikacji znajdziemy też sklep z naklejkami (animowanymi i statycznymi) do wysłania w wiadomościach, dostępnymi zarówno za darmo, jak też za opłatą. W aplikacji znajdziemy też odnośnik do sekcji z grami, w której zainstalujemy gry, w które możemy grać wspólnie ze znajomymi również korzystającymi z Vibera za pomocą usługi Viber Connect.

Komunikator obsługuje powiadomienia w trybie push, dzięki czemu nie wpływa znacząco na czas pracy urządzenia. Aplikacja jest zupełnie darmowa, nie wyświetla również żadnych reklam. Szatę graficzną Vibera dostosowano do niektórych wytycznych google'owego języka Material Design. To oznacza, że znajdziemy w niej wysuwane z lewej krawędzi ekranu menu, żywo nasycony kolor główny, charakterystyczny duży przycisk do obsługi kluczowych funkcji (w Viberze pozwala on wybrać numer telefonu) oraz animacje towarzyszące przechodzeniu między poszczególnymi zakładkami w aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w Viberze: kopie zapasowe wiadomości i zakupy w aplikacji

5
OPROGRAMOWANIE 15.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W ostatnim czasie sporo nowości pojawiło się w komunikatorze Viber. Po ulegających samozniszczeniu wiadomościach, opisywaliśmy w ostatnim czasie analogiczne możliwości w przypadku całych rozmów. Dziś dostępna jest już nowa wersja aplikacji, a kolejne duże zmiany są w drodze. W najnowszej wersji Vibera pojawiła się funkcja tworzenia kopii zapasowych wiadomości. Korzystać z niej można po przejściu do ustawień. Viber nie oferuje do przechowywania kopii własnej infrastruktury, przez co konieczne jest połączenie aplikacji z kontem Google. Kopie zapasowe wiadomości, które zawierać będą tylko…

Viber najlepszym komunikatorem dla tych, co mają coś do ukrycia

85
OPROGRAMOWANIE 11.03.2017 | Adam Golański (eimi)

Cud białoruskiej informatyki, komunikator Viber, stawia na poufną i tajemną komunikację. Po wprowadzeniu w lutym wiadomości foto/wideo, które po obejrzeniu przez adresata ulegają samozniszczeniu, teraz zapowiada tajemne czaty (oczywiście szyfrowane), które ulegają samozniszczeniu po określonym czasie. W zeszłym roku Viber wprowadził porządne szyfrowanie czatów end-to-end, a także funkcję prywatnych czatów, widocznych na liście dopiero po wprowadzeniu osobistego PIN-u. Pomysł znakomity, szczególnie dla tych, którzy mają coś do ukrycia przed tymi, którym oddania swojego smartfonu odmówić nie…

Recenzje użytkowników

stabilność, lekkość, czytelny interfejs
nr telefonu jako nazwa użytkownika
ocena użytkownika

Bardzo przydatny program. Zdecydowanie mniej zasobożerny niż Skype. Wydaje mi się również że stabilniejszy. Inna zaleta to minimalistyczny interfejs. Program ie jest przepełniony funkcjami. Wszystko znajduję się tam gdzie być powinno, jest bardzo intuicyjny. Bardzo szybko synchronizuje wiadomości między komputerem a telefonem
Największą, według mnie wadą jest fakt, że jako nazwę użytkownika wpisuje numer telefonu. Nie wszystkim, z którymi kontaktuje się przez neta, chciałbym swój numer podać. Z drugiej jednak strony program synchronizuje kontakty z listą kontaktów w telefonie co jest przydatną funkcją.
Ogólnie program polecam.

14.06.2015 22:48 | Recenzja do wersji 5.4.1.365

Komentarze

0 nowych
  #4 03.09.2017 14:30

@Anonim (niezalogowany): najlepiej wyrzuć telefon

  #3 02.08.2017 06:55

Albo my decydujemy, albo ktos zrobi to za nas. Jak bede mial ochote chodzic z numerem konta na czole, ja to zrobie, a nie moj telefon czy jakas aplikacja za mnie. Mam alergie organiczna na te synchronizacje. Whats wlasnie wyladowal na smietniku, naiwny. Viber nie tkne kijem. Podziekowal.

  #2 28.06.2017 09:27

@duykdugj (niezalogowany):
bo israelskie ;P

  #1 13.04.2017 18:38

dziadoswto, bez pytania wyciąga wszystkie numery z twojego telefonu. świetny do szpiegowania

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.