r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Viber

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Aplikacja Viber to oficjalny klient coraz popularniejszego komunikatora, który jest bezpośrednim konkurentem dla usług takich jak Skype oraz WhatsApp. Umożliwia on darmową komunikację za pośrednictwem sieci internetowej, zarówno poprzez połączenia Wi-Fi jak i sieć komórkową GSM.

Galeria programu

Viber to przede wszystkim rozmowy głosowe, które dzięki możliwości prowadzenia poprzez Wi-Fi mogą być zupełnie darmowe, a zarazem w jakości HD. Aplikacja synchronizuje bazę kontaktów z bazą zapisaną w telefonie. Ze względu na to, że identyfikatorem w komunikatorze jest numer telefonu, pozwala ona na automatyczne wykrycie znajomych, którzy również korzystają z Vibera. Oprócz prowadzenia rozmów głosowych na wzór Skype, komunikator pozwala także na wysyłanie wiadomości tekstowych.

Zaletą jest moduł szybkiej odpowiedzi, pozwalający na ekspresowe odpowiadania na wiadomości znajomych. Same wiadomości mogą zawierać emotikony, a także zdjęcia, prezentacje,dokumenty i filmy zawarte w galerii urządzenia mobilnego. Możliwe jest również udostępnianie innym swojej własnej lokalizacji. W aplikacji znajdziemy też sklep z naklejkami (animowanymi i statycznymi) do wysłania w wiadomościach, dostępnymi zarówno za darmo, jak też za opłatą. W aplikacji znajdziemy też odnośnik do sekcji z grami, w której zainstalujemy gry, w które możemy grać wspólnie ze znajomymi również korzystającymi z Vibera za pomocą usługi Viber Connect.

Komunikator obsługuje powiadomienia w trybie push, dzięki czemu nie wpływa znacząco na czas pracy urządzenia. Aplikacja jest zupełnie darmowa, nie wyświetla również żadnych reklam. Szatę graficzną Vibera dostosowano do niektórych wytycznych google'owego języka Material Design. To oznacza, że znajdziemy w niej wysuwane z lewej krawędzi ekranu menu, żywo nasycony kolor główny, charakterystyczny duży przycisk do obsługi kluczowych funkcji (w Viberze pozwala on wybrać numer telefonu) oraz animacje towarzyszące przechodzeniu między poszczególnymi zakładkami w aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Viber bije rekordy popularności. To powód do dumy dla Aleksandra Łukaszenki

56
OPROGRAMOWANIE 16.02.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W niewielu kategoriach aplikacji na Androida mamy do czynienia z takim pluralizmem, jak wśród komunikatorów. Messenger, WhatsApp, Signal czy Telegram – wszystkie te programy prężnie się rozwijają i mają miliony użytkowników, którzy często rezygnują z jakichkolwiek innych sposobów komunikacji w Sieci. W Polsce w tej kwestii bardzo częstym wyborem jest Viber. Zyskał on w ostatnim czasie sporo nowych funkcji, zaś Jego popularność jest na tyle duża, że zwróciła uwagę Aleksandra Łukaszenki. Viber wyewoluował do formy prawdziwego komunikacyjnego kombajnu: możliwe jest nie tylko prowadzenie rozmów…

Viber dostosowuje się do konkurencji, stawia na filmiki i naklejki

20
OPROGRAMOWANIE 20.12.2016 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Walka na rynku mobilnych komunikatorów ostatnio się zaostrzyła. Każdy większy gracz coraz szybciej wprowadza nowe funkcje, niestety najczęściej tylko kopiując konkurencję. Dziś to Viber został zaktualizowany. Nowa wersja przynosi między innymi możliwość wysłania wiadomości wideo i przeprojektowane emotikony. Masowo używany Facebook Messenger już od dłuższego czasu oferuje wiadomości wideo, skoro jest on jednym z przeciwników, to wypadałoby oferować podobną funkcjonalność – tak łatwiej będzie odciągnąć klientów. W związku z tym w Viberze wprowadzono wiadomości wideo: trwające do 30 sekund…

Recenzje użytkowników

stabilność, lekkość, czytelny interfejs
nr telefonu jako nazwa użytkownika
ocena użytkownika

Bardzo przydatny program. Zdecydowanie mniej zasobożerny niż Skype. Wydaje mi się również że stabilniejszy. Inna zaleta to minimalistyczny interfejs. Program ie jest przepełniony funkcjami. Wszystko znajduję się tam gdzie być powinno, jest bardzo intuicyjny. Bardzo szybko synchronizuje wiadomości między komputerem a telefonem
Największą, według mnie wadą jest fakt, że jako nazwę użytkownika wpisuje numer telefonu. Nie wszystkim, z którymi kontaktuje się przez neta, chciałbym swój numer podać. Z drugiej jednak strony program synchronizuje kontakty z listą kontaktów w telefonie co jest przydatną funkcją.
Ogólnie program polecam.

14.06.2015 22:48 | Recenzja do wersji 5.4.1.365

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.