Nowy AdwCleaner poradzi sobie jeszcze lepiej z niechcianym oprogramowaniem

Nowy AdwCleaner poradzi sobie jeszcze lepiej z niechcianym oprogramowaniem
Redakcja

13.10.2014 13:26, aktual.: 13.10.2014 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W świecie oprogramowania istnieją narzędzia, które choć są niewielkie i zupełnie bezpłatne, okazują się bardzo często nad wyraz przydatne. Takim programem jest AdwCleaner, który służy do czyszczenia komputera z potencjalnie niechcianego oprogramowania (tzw. PUP). Właśnie wydano nową wersję tego narzędzia, które potrafi uratować nas przed dodatkami instalowanymi do przeglądarek, podmianą ich strony domowej, czy też elementami śledzącymi.

Obraz

Najnowsza wersja wg. numeracji przynosi duże zmiany, bo jest skok z wersji 3.311 na 4.000. W praktyce nie zauważymy ich zbyt szybko gołym okiem, co wcale jednak nie oznacza, że ich tutaj nie ma. Moduł AutoIT został zaktualizowany do wersji 3.3..12, wprowadzono również zupełnie nowy mechanizm zarządzania bazą danych. Nie brakuje poprawek zgłoszonych błędów, oraz różnego rodzaju optymalizacji. Zdecydowanie warto więc zaktualizować tę aplikację, która powinna znajdować się w niezbędniku niemal każdego, niekonieczne zaawansowanego użytkownika.

Co możemy zrobić dzięki AdwCleanerowi? Korzystanie z niego jest bardzo proste i nie wymaga dużych umiejętności: główne okno aplikacji pozwala nam na wykonanie skanowania w poszukiwaniu elementów potencjalnie niechcianych. Skanuje on system w poszukiwaniu tego typu usług, folderów znanych zagrożeń, plików, skrótów, automatycznie uruchamianych zadań i wpisów w rejestrze systemowym. Aplikacja potrafi również skanować popularne przeglądarki internetowe tj. Internet Explorera, Firefoksa i Chrome. Dzięki niej możemy szybko zlokalizować pliki pasków narzędziowych (toolbarów), aplikacji, które zmieniają stronę startową przeglądarki, lub wyświetlają elementy reklamowe. Ogromną siła programu jest bardzo rozbudowana baza o niechcianym oprogramowaniu, która pozwala na bezproblemowe wykrycie i usunięcie wielu wariantów różnych zagrożeń, wszystko to bez korzystania z dodatkowego oprogramowania jak np. antywirusy.

Po zakończeniu skanowania wystarczy przejrzeć wyniki, a następnie nacisnąć przycisk usuń, oraz ponownie uruchomić komputer w celu pozbycia się szkodników. Są one przenoszone do kwarantanny, w razie problemów użytkownik może więc zapoznać się zarówno z logiem czynności, jak i przywrócić ewentualne nieszkodliwe pliki, które wywołały fałszywy alarm. AdwCleaner nie wymaga typowej instalacji. Program jest gotowy działania od razu po pobraniu. Najnowszą, zaktualizowaną wersję znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Zapraszamy do skanowania komputerów przy jego pomocy. Oczywiście przypominamy, że jest to uzupełnienie klasycznej ochrony, a nie jej zamiennik.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)