Nowy Android pokaże mniej ikonek na pasku, aby zrobić miejsce dla wycięcia

Nowy Android pokaże mniej ikonek na pasku, aby zrobić miejsce dla wycięcia

Nowy Android pokaże mniej ikonek na pasku, aby zrobić miejsce dla wycięcia
16.05.2018 13:17

Nowy Android, którego część funkcji mogliśmy poznać na tegorocznej konferencji Google I/O, przyniesie spory powiew świeżości. Tym razem Google dużo pracy poświęciło odświeżeniu interfejsu, który zdaje się nawiązywać do iOS-a z iPhone’a X. Obok wprowadzenia obsługi z wykorzystaniem gestów, pojawią się zmiany w górnym pasku z ikonami.

W Androidzie P zostanie ograniczona liczba ikon, które mogą być wyświetlone na pasku stanu. Android Police informuje, że jednocześnie będą mogły pojawić się tylko cztery ikony, zostawiając pustą przestrzeń pośrodku. Jeśli powiadomień będzie więcej, to użytkownik zobaczy ikonkę z trzema kropkami.

źródło: Android Police
źródło: Android Police

Pozostawiona pusta przestrzeń ma być przeznaczona dla wycięcia na ekranie, podobnego do tego z iPhone’a X. Android P będzie więc domyślnie dostosowany do obsługi wycięcia, które nie zasłoni już ikon na pasku stanu.

Nie wiemy jeszcze, czy funkcja będzie domyślnie aktywna w stabilnym wydaniu Androida P. Jeśli jednak się pojawi, powinna zachęcić kolejnych producentów do zastosowania wycięcia. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej firm, w tym Huawei, ASUS czy LG. Niebawem do tego grona może dołączyć Xiaomi z Mi 7, OnePlus 6 i nowa Nokia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)