Nowy Camera360 jest łatwiejszy w obsłudze, dorobił się sklepu z efektami

Nowy Camera360 jest łatwiejszy w obsłudze, dorobił się sklepu z efektami

Nowy Camera360 jest łatwiejszy w obsłudze, dorobił się sklepu z efektami
28.02.2014 12:04

Camera360 to jedna z popularniejszych aplikacji mobilnych, kierowanych do miłośników smartfonowej fotografii. Dostępna dla Androida, iOS oraz Windows Phone, zdobyła sobie ponad 250 milionów użytkowników na całym świecie. Wydana dziś wersja 5.0 aplikacji dla Androida i systemu mobilnego Apple'a, wprowadza nowy interfejs i sporo uproszczeń, ale przede wszystkim zmienia sposób zarządzania aparatami (w postaci wtyczek) i efektami.

Obraz

W poprzednich wersjach użytkownik, zaraz po instalacji aplikacji, miał dostęp do imponującej kolekcji efektów, liczącej dobrze ponad setkę. Odnalezienie tych ulubionych wymagało kilku kwadransów mozolnego przeglądania i eksperymentowania. Obecnie, w wersji 5 aplikacji, przeinstalowanych jest jedynie 6 głównych paczek z efektami (Magic Skin, Light Color, Enchance, LOMO, Sketch i Retro). Po przytrzymaniu dłużej przycisku efektów, możliwe będzie przeciąganie i usuwanie niektórych z nich, zaś „+” zabierze użytkownika na stragan (dosłownie ;-)) z dodatkowymi modyfikacjami dla zdjęć. Każdy efekt można wypróbować na zrobionych już zdjęciach. Obecnie wszystkie są darmowe, ale autorzy aplikacji nie wykluczają możliwości dodania płatnych w przyszłości. Starzy użytkownicy Camera360 mogą zainteresować się nowymi efektami w pakietach Loft i FilmFlex.

Podobnie wygląda kwestia aparatów, które może udawać Camera360. Wcześniej aplikacja instalowana była z ośmioma takimi wtyczkami, od wersji 5 zaś jest rozpowszechniana z czterema, pozostałe zaś można pobrać z wbudowanego sklepu. Jego obsługa wygląda identycznie, jak straganu z wtyczkami.

Obraz

Camera360 miał opinię trudnego w obsłudze, dlatego też pojawiły się poprawki pozwalające bardziej dostosować aplikację do własnych potrzeb. Album, czyli część aplikacji odpowiedzialna za przeglądanie zdjęć, został zoptymalizowany, a jego interfejs uproszczony. Z drugiej strony, na mocniejszych urządzeniach zobaczymy kilka nowych animacji, które mają sprawić, że korzystanie z aplikacji będzie bardziej interesujące, mogą jednak zirytować. Nowy wygląd aplikacji został zaprojektowany tak, aby był płaski, jednak twórcy odcinają się od stylistyki iOS 7 i idą własną drogą.

Wersja dla Widnows Phone 8 aplikacji rozwija się w nieco innym tempie. 21 lutego udostępniona została wersja 1.8, którą można pobrać z naszej bazy aplikacji. Nowością w niej jest podniesiona do 2592×1936 pikseli rozdzielczość zdjęć na niektórych modelach telefonów oraz możliwość udostępniania zdjęć przez WeChat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)